Trwa ładowanie...

Kolejna inwestycja. Wyjazd z Bemowa będzie łatwiejszy

Wczoraj ZMID podpisał z firmą Strabag umowę na wykonanie budowy

Kolejna inwestycja. Wyjazd z Bemowa będzie łatwiejszy
d3xzz74
d3xzz74

8,6 mln złotych - tyle będzie kosztować kolejny odcinek ulicy Nowolazurowej od Połczyńskiej do Lazurowej. Ta inwestycja to dobra informacja dla kierowców, którzy nierzadko stoja w korkach na ul. Szeligowskiej. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych wyłonił właśnie firmę, która zamiast wąskiej jednopasmowej jezdni w stronę Włoch i Ursusa, zbudują ok. 400 metrową drogę z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku.

Nowy wykonawca ma połączyć ul. Lazurową z ul. Połczyńską. - Firma ma teraz czas na przygotowanie wszystkich formalności, harmonogramu i zaplecza technicznego. Później jak najszybciej przystąpi do prac na tym odcinku - poinformowała WawaLove.pl Małgorzata Gajewska z biura prasowego ZMID. Kolejny odcinek Nowolazurowej ma zostać oddany za 7 miesięcy.

Ulica Nowolazurowa połączy trzy dzielnice: Ursus, Włochy i Bemowo. Jej budowa została podzielona na dwa etapy, a etapy zostały podzielone na odcinki.

Etap I - od węzła Salomea do ul. Połczyńskiej. Obecnie do dyspozycji kierowców jest odcinek ulicy od Al. Jerozolimskich do ul. Chrościckiego. W sumie 2600 metrów. Ten fragment zyskał nazwę Al. 4 Czerwca 1989 r. Pod koniec roku do użytku ma zostać oddany kolejny fragment drogi od ul. Chrościckiego do ul. Połczyńskiej z wiaduktem nad torami PKP. II etap to budowa dwóch odcinków: omawiany fragment od ul. Połczyńskiej do Lazurowej oraz poszerzenie ulicy Lazurowej do węzła z trasą S8.

d3xzz74

- Wystąpiliśmy do rady miasta także o pieniądze na udoskonalenie odcinka do skrzyżowania z ul. Górczewską - dodaje Małgorzata Gajewska.

d3xzz74
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xzz74
Więcej tematów