Trwa ładowanie...

Awaria w "Czajce". Ścieki znów trafią do Wisły

Awaria w "Czajce" wciąż stanowi ogromny problem dla władz stolicy. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował w mediach społecznościowych, że z uwagi na obfite opady deszczu, konieczny będzie demontaż pontonowego mostu na Wiśle. Oznacza to, że do rzeki znów popłyną ścieki.

Awaria w "Czajce". Ścieki znów trafią do WisłyAwaria w "Czajce". Ścieki znów trafią do WisłyŹródło: Franciszek Mazur / Forum, fot: RM, Franciszek Mazur / Forum
dzsc4yn
dzsc4yn

O konieczności zdemontowania mostu pontonowego na Wiśle prezydent Warszawy poinformował na Twitterze.

"Opady w całym kraju zwiększają poziom wody w Wiśle. Wojsko sygnalizuje, że konieczny może być czasowy demontaż mostu pontonowego z tymczasowym rurociągiem do "Czajki". W takim wypadku ponownie rozpoczniemy ozonowanie ścieków i wzmożone kontrole jakości wody" - napisał Rafał Trzaskowski.

Pogoda w Polsce jest obecnie zdominowana przez opady deszczu. Na wielu polskich rzekach przekroczone zostały stany alarmowe. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje ostrzeżenia o intensywnych opadach deszczu w nadchodzących dniach.

Koronawirus. Kropidło nie wypędzi wirusa. O. Paweł Gużyński: "rozumu należy używać"

Awaria w "Czajce". Wody Polskie o ściekach

Prezes Wód Polskich Przemysław Daca w rozmowie z tvp.info podkreśla, że do Wisły ponownie trafią hektolitry ścieków. Daca podkreślił również, że jego zdaniem władze miasta próbują wyręczyć zarządzaną przez niego instytucję prowadząc badania nad czystością wody w Wiśle, do czego nie mają prawa. W jego ocenie jest to działanie nastawione na "ratowanie reputacji".

dzsc4yn

Narada sztabu kryzysowego w sprawie skutków utrzymującej się deszczowej pogody, zebrał się we wtorek. Udział w nimi wzięli zarówno przedstawiciele stołecznego ratusza, jak i Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Podczas narady rozmawiano o ewentualnym demontażu wojskowego mostu pontonowego na Wiśle.

Źródło: PAP/tvp.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dzsc4yn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzsc4yn
Więcej tematów