Trwa ładowanie...
d36yv0b

Wakacje 2020. Kwarantanna dla powracających z zagranicy. Jest nowy pomysł ministerstwa zdrowia

Wakacje 2020. Czy rząd wprowadzi kwarantannę dla powracających z zagranicy? Zgodnie z najnowszym pomysłem rządu kwarantanna jest mało realne. Minister zdrowia ma inny pomysł na to, by ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania pandemii koronawirusa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kwarantanna dla powracających z zagranicy. Czy będzie obowiązywała?
Kwarantanna dla powracających z zagranicy. Czy będzie obowiązywała? (Istock)
d36yv0b

Wakacje 2020. Kwarantanna dla powracających z zagranicy

Jeszcze kilka dni temu ministerstwo zdrowia rozpatrywało ponowne wprowadzenie kwarantanny dla osób powracających z zagranicy. Minister zdrowia Łukasz Szumowski mówił, że decyzja zapadnie z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem. Wszystko wskazuje jednak na to, że rząd zdecyduje się na wprowadzenie innego pomysłu, który ma ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa.

Czy będzie kwarantanna dla powracających z zagranicy? Według portalu money.pl rząd pod uwagę bierze inne rozwiązanie (więcej TUTAJ). Pod uwagę brane są obowiązkowe badania po powrocie z zagranicznych wakacji. - Za wszystkie tego typu badania w Polsce płaci Narodowy Fundusz Zdrowia. Tu nie byłoby wyjątku – mówi money.pl minister zdrowia Łukasz Szumowski

d36yv0b

Wakacje 2020. Czy będzie kwarantanna dla powracających z zagranicy?

- Nie można wykluczyć, że zamiast kwarantanny byłaby konieczność przeprowadzenia testu. Analizujemy w tej chwili możliwość robienia badań po powrocie do kraju - dodał Szumowski. To nie turyści czy biura podróży miałyby za testy płacić. Koszty ich wykonania wzięłoby na siebie najprawdopodobniej państwo.

W takim przypadku badanie mogłoby zostać wykonane już po wylądowaniu. W Grecji takie testy wykonuje się przesiewowo u turystów już na lotnisku. I taki scenariusz brany jest pod uwagę w Polsce. To ważna informacja dla turystów i biur podróży. Tym ostatnim spadła sprzedaż po ujawnieniu informacji o możliwości wprowadzenia kwarantanny dla powracających z zagranicy.

Wakacje 2020. Rośnie liczba zakażonych w Europie

Obostrzenie ma dotyczyć popularnych turystycznie kierunków u Polaków. Wszystko dlatego, że w ostatnich dniach rośnie liczba zakażonych w Hiszpanii, Chorawcji, Czarnogórze czy Grecji.

d36yv0b

W Polsce dotychczas stwierdzono 47 469 pozytywnych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarły 1 732 osoby chore na COVID-19.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Uczniowie nie wrócą do szkół?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d36yv0b

Podziel się opinią

Share
d36yv0b
d36yv0b