Trwa ładowanie...
d2b0lwc

USA. Donald Trump ułaskawił Michaela Flynna

Prezydent USA Donald Trump dokonał ułaskawienia swojego byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Michaela Flynna. Emerytowany generał był oskarżany m.in. o składanie fałszywych zeznań. Miał mieć kontakty z rosyjskim ambasadorem w Stanach Zjednoczonych.
Share
USA. Donald Trump ułaskawił Michaela Flynna
USA. Donald Trump ułaskawił Michaela FlynnaŹródło: Getty Images
d2b0lwc

O ułaskawieniu Flynna prezydent USA poinformował w środę. "Mam wielki zaszczyt ogłosić, że generał Michael T. Flynn otrzymał pełne ułaskawienie. Gratulacje dla generała Flynna oraz jego cudownej rodziny, wiem, że będziecie mieć naprawdę fantastyczne Święto Dziękczynienia!" - napisał na Twitterze Donald Trump.

Sprawa amerykańskiego generała pochodzi z 2017 roku, kiedy to zdecydował się on zrezygnować z piastowanego przez siebie stanowiska doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego. Funkcję tę pełnił zaledwie nieco ponad trzy tygodnie.

Podczas śledztwa ustalono, że Michael Flynn miał zataić i nie poinformować o kontaktach, jakie utrzymywał z rosyjskim ambasadorem w USA Siergiejem Kislakiem.

d2b0lwc

Zobacz też: Gorąco w Sejmie. Grzegorz Braun wykluczony z obrad przez brak maseczki

Dowódca usłyszał zarzuty dotyczące składania fałszywych zeznań. Flynn przyznał się do oskarżeń. Miał również nie dopełnić obowiązku zarejestrowania się w ministerstwie sprawiedliwości jako agent obcego państwa - podaje CNN.

USA. Michael Flynn ułaskawiony przez Donalda Trumpa

W trakcie dochodzenia wykazano też, że w 2015 roku Flynn przyjął od rosyjskiej telewizji Russia Today co najmniej 33 tys. dolarów. Ustalono, że był też płatnym lobbystą, który działał na rzecz interesów Turcji. Miało się to dziać jeszcze w czasie kampanii wyborczej Donalda Trumpa

W styczniu 2020 roku emerytowany generał stwierdził, że złożone przez niego zeznania były wymuszone przez prokuratorów i zażądał ich wycofania.

Zaledwie kilka miesięcy później, w maju, wymiar sprawiedliwości wniósł o oddalenie zarzutów karnych, stwierdzając, że postępowanie przeciwko Flynnowi nie ma "uzasadnionej podstawy".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2b0lwc

Podziel się opinią

Share
d2b0lwc
d2b0lwc
Więcej tematów