Trwa ładowanie...
dotmicu

Uroczystości 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Paweł Rabiej: władze stolicy nie dostały zaproszenia. Kancelaria Prezydenta odpowiada

W niedzielę minie 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. W tym roku centralna część obchodów tej rocznicy będzie odbywała się w Warszawie. Czy będą na nich władze stolicy? Paweł Rabiej poinformował, że władze miasta nie otrzymały zaproszenia. WP zapytała rzecznika prezydenta Błażeja Spychalskiego, czy takie zaproszenie zostało wysłane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiceprezydent Paweł Rabiej poinformował, że władze Warszawy nie otrzymały zaproszenia na obchody 80. rocznicy II wojny światowej w stolicy
Wiceprezydent Paweł Rabiej poinformował, że władze Warszawy nie otrzymały zaproszenia na obchody 80. rocznicy II wojny światowej w stolicy (East News, Fot: ADAM JANKOWSKI/REPORTER)
dotmicu

- Władze Warszawy nie dostały zaproszenia na obchody rocznicy II Wojny Światowej w stolicy. Wczoraj wieczorem sprawdzałem i zaproszenia wciąż nie było - wyjawił wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej, który był gościem Jacka Nizinkiewicza w programie "Rzeczpospolitej". - Może jeszcze będzie, bo chcielibyśmy wziąć udział w uroczystości - dodał.

Informację o braku zaproszenia dla prezydenta miasta postanowiliśmy sprawdzić u źródła - czyli w Kancelarii Prezydenta. Odpowiedź była bardzo krótka.

dotmicu

Zobacz także: Zamieszanie wokół zaproszenia dla Donalda Tuska. Jarosław Gowin zabrał głos

- Prezydent Warszawy zawsze dostaje od nas zaproszenie - poinformował WP rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

W tym roku centralna część obchodów rocznicy II wojny będzie odbywała się w Warszawie. Według szefa gabinetu prezydenta RP Krzysztofa Szczerskiego na uroczystościach 1 września w Warszawie ma pojawić się 40 delegacji zagranicznych, łącznie 250 gości z całego świata. - W tym prezydenci premierzy, przewodniczący parlamentów, ministrowie spraw zagranicznych, ministrowie obrony narodowej, a także specjalni wysłannicy rodzin królewskich z Europy - wyliczał Szczerski.

dotmicu

Podziel się opinią

Share

dotmicu

dotmicu
Więcej tematów