Trwa ładowanie...
ycipk-3vs5j0

Turcja: obława na profesorów, ponad 70 osób aresztowanych

• Zorganizowana akcja policji przeciw podejrzanym o udział w próbie przewrotu.
• Do aresztu ma trafić łącznie 103 pracowników naukowych.
• W Stambule trwa obława. Aresztowano ponad 70 profesorów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Turcja: obława na profesorów, ponad 70 osób aresztowanych
(AFP, Fot: BULENT KILIC)
ycipk-3vs5j0

Agencja rządowa Anatolia informuje, że władze wydały nakazy aresztowania w stosunku do 103 pracowników politechniki stambulskiej pod zarzutem "przynależności do zbrojnej organizacji terrorystycznej".

Z kolei turecki kanał NTV informuje, że aresztowania dotyczą głównie osób sympatyzujących z islamskim liderem Fethullahem Gulenem.

W akcję zaangażowano kilka oddziałów policji i funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa. Aresztowania prowadzone są w różnych dzielnicach Stambułu.

ycipk-3vs5j0

Policja pojawiła się rano z nakazami aresztowania w kampusie uczelni i przystąpiła do przeszukiwania pracowni, laboratoriów, sal wykładowych i innych pomieszczeń. Zatrzymano 73 osoby. Dwie osoby spośród znajdujących się na liście aresztowano po południu podczas przeszukiwań w mieście. Także w Ankarze zatrzymano osobę z tej listy.

Dotychczas pod zarzutem udziału w próbie zamachu stanu z 15 lipca aresztowano w Turcji 37 tys. ludzi, a 100 tys. wydalono z pracy bądź zawieszono w obowiązkach pod zarzutem uprawiania bądź wspomagania działalności terrorystycznej.

W wyniku próby przewrotu śmierć poniosło 270 osób.

Adam Styczek

ycipk-3vs5j0
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3vs5j0

ycipk-3vs5j0
ycipk-3vs5j0