Trwa ładowanie...

Trwa demonstracja przed Sejmem

Mimo trwającej przed Sejmem demonstracji poparcia dla posłów, którzy przebywają w budynku parlamentu, ulica Wiejska jest przejezdna. Teren wokół gmachu Sejmu zabezpiecza policja.

Share
Trwa demonstracja przed Sejmem
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d2uuu8r

W poniedziałek po godzinie 3.00 przed budynkiem Sejmu przebywało kilkudziesięciu protestujących, zaopatrzonych m.in. w koce. Część z nich ogrzewała się przy ustawionych koksownikach. Wcześniej do demonstrujących wyszli przedstawiciele Nowoczesnej oraz PO, którzy podziękowali za przyjście przed Sejm.

- Nikt nas w tej chwili z Sejmu nie wyrzuca - powiedział w poniedziałek PAP poseł PO Rafał Trzaskowski. Nawiązał do informacji, przekazanej przez Cezarego Tomczyka (PO), że Straż Marszałkowska uprzedziła posłów w Sejmie, iż przebywają na sali sejmowej nielegalnie. Tomczyk opublikował film na Twitterze, który przedstawia funkcjonariuszkę Straży Marszałkowskiej przekazującą treść tego zarządzenia posłom. Jak podkreśliła, chodzi o zarządzenie wydane 9 stycznia 2008 r.

d2uuu8r

W piątek w Sejmie posłowie opozycji zablokowali sejmową mównicę. Była to reakcja na planowane zmiany w zasadach pracy dziennikarzy w parlamencie oraz na wykluczenie z obrad jednego z posłów PO. Przed Sejmem demonstranci blokowali drogi wyjazdowe; posłowie opozycji pozostają na sali sejmowej. W niedzielę kontynuowane były demonstracje Komitetu Obrony Demokracji. Przed Pałacem Prezydenckim zorganizowano manifestację w obronie demokracji i władz.

Oprac. Adam Styczek

d2uuu8r

Podziel się opinią

Share
d2uuu8r
d2uuu8r
Więcej tematów