Trwa ładowanie...
korea płn.

Trump: Jesteśmy gotowi wybrać "militarną" opcję

Donald Trump ogłosił, że Stany Zjednoczone są gotowe wybrać "militarną opcję" zakończenia kryzysu w stosunkach z Koreą Północną, która będzie "druzgocąca dla Pjongjangu".

Share
Trump: Jesteśmy gotowi wybrać "militarną" opcję
Źródło: PAP/EPA, Fot: SHAWN THEW
d271x4s

Rozwiązanie militarne nie jest wyjściem "pierwszego wyboru", po jakie sięga Waszyngton.

Zobaczymy, co się wydarzy - powiedział prezydent USA - Jesteśmy przygotowani na drugą opcję, tę, której nie chcemy - podkreślił na konferencji w Białym Domu.

d271x4s

Jeśli wybierzemy drugą opcję, będzie druzgocąca. Zapewniam was że będzie druzgocąca dla Korei Północnej. Ta opcja nazywa się militarną opcją i skorzystamy z niej, jeśli będziemy do tego zmuszeni - zagroził Trump.

W ten sposób prezydent Stanów Zjednoczonych odniósł się do słów szefa północnokoreańskiego MSZ, który oświadczył w sobotę na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ, że Trump sprawił, iż "wizyta koreańskich rakiet w całych USA jest nieunikniona".

Słowa Ri Jong Ho nie były rzucone na wiatr. Południowokoreańska agencja prasowa Yonhap, powołując się na źródła wywiadowcze, poinformowała we wtorek, że Korea Północna przerzuca lotnictwo i zwiększa obronę swojego wschodniego wybrzeża po przelocie amerykańskich bombowców B-1.

Źródło: Independent/PAP

d271x4s

Podziel się opinią

Share
d271x4s
d271x4s
Więcej tematów