Trwa ładowanie...
d1b2tly

Trudne warunki na polskich drogach

W czwartek na większości polskich dróg panują bardzo trudne warunki jazdy. Policja i drogowcy apelują do kierowców o ostrożność i rozwagę.

Share
d1b2tly

2 osoby zginęły w wypadku do jakiego doszło w czwartek nad ranem na drodze Zgierz - Piątek (woj. łódzkie). Około godz. 4.00 samochód osobowy mercedes wpadł na tył przyczepy samochodu ciężarowego liaz. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu ponieśli kierowca mercedesa i jego pasażerka - poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Jak twierdzi policja warunki na drogach w Łódzkiem są bardzo złe.

Zablokowana jest jezdnia na trasie krajowej numer 1 (Cieszyn - Gdańsk). Przed Piotrkowem Trybunalskim cysterna wpadła w poślizg i zablokowała ruch na jezdni w kierunku Łodzi.

Trudne warunki panują również na drogach Podkarpacia. Najgorzej jest w rejonach podgórskich. Zamknięty jest odcinek drogi nr 993 Dukla - Nowy Żmigród - Folusz. Pozostałe drogi wojewódzkie i krajowe w regionie są przejezdne.

Zawieje i zamiecie śnieżne utrudniają jazdę kierowcom na północnej Lubelszczyźnie, ale śnieg pada intensywnie także koło Wisznic, Lubartowa, Puław i Zamościa.

d1b2tly

Kierowcy mają też problemy z podróżowaniem na drogach Małopolski. Padający śnieg powoduje, że trasy są bardzo śliskie. W wielu miejscach ciężarówki nie radzą sobie z podjazdami. Tak jest np. w Michałowicach. Spore korki utworzyły się na drodze z Krakowa do Krzeszowic. W połowie tej trasy, w miejscowości Rudawa zderzyło się 5 samochodów. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Fatalne warunki drogowe panują także na Pomorzu. W czwartek rano w Kwidzynie i w Sierakowicach potrącone zostały dzieci idące do szkoły. W Malborku zderzyły się natomiast 2 samochody - jedna osoba została ranna. Jazdę na Pomorzu utrudniają oblodzone jezdnie i zamiecie śnieżne, które ograniczają widoczność. W Trójmieście trudno dojechać do obwodnicy. Zarząd Dróg Wojewódzkich skierował do usuwania skutków śnieżycy w Pomorskiem ponad 34 pługi i 27 piaskarek. Synoptycy zapowiadają, że śnieg może padać tu przez cały dzień. Pojawiać się mogą także zawieje i zamiecie.

Bardzo trudne warunki jazdy panują w regionie warmińsko-mazurskim, gdzie miejscami pada przelotny, ale obfity śnieg. Drogi są bardzo śliskie. Najgorzej jest na "siódemce" z Warszawy do Gdańska na odcinku od Olsztynka do Mławy.

Poprawiły się natomiast warunki jazdy na wielkopolskich drogach, choć na mniej uczęszczanych drogach nadal może być bardzo ślisko.

Policja i drogowcy apelują do kierowców o ostrożność. (miz)

d1b2tly

Podziel się opinią

Share
d1b2tly
d1b2tly
Więcej tematów