Trwa ładowanie...

Tragedia w Kemerowie. Są filmy z wnętrza

Oficjalnie w Kemerowie zginęło 64 osób. Zidentyfikowano do tej pory ciała 23 osób. Wśród nich jest 13 dzieci. W sieci pojawiły się nagrania, które pokazują centrum handlowe po pożarze w środku. Obrazuje to rozmiar tragedii.

Share
Tragedia w Kemerowie. Są filmy z wnętrza
Źródło: Youtube.com
d2i3h9h

Służby potwierdziły, że wyjścia awaryjne w centrum handlowym były zamknięte i od 19 marca nie zadziałał alarm przeciwpożarowy. Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych podało, że samo centrum otwarto bez należytych zezwoleń - informuje RMF FM. W 2013 roku resort nie wydał tych zezwoleń, ponieważ budynek, przebudowany z gmachu zakładów cukierniczych, nie odpowiadał wymogom bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

W internecie są nagrania, gdy w środku są już służby. Skala zniszczeń jest ogromna.

Centrum handlowe, w którym doszło do tragedii, to pięciopiętrowy kompleks. Znajduje się w nim 150 sklepów, 11 kawiarni i restauracji oraz sale kinowe i sale zabaw. Na stronie centrum jest informacja, że codziennie przychodziło tam około 36 tysięcy osób.

d2i3h9h

Tragiczny pożar miał wybuchnąć na placu zabaw. Według świadków jedno z dzieci podpaliło zapalniczką zjeżdżalnię lub piankę w suchym basenie. To jednak nie jest jedyna teoria na temat źródła ognia. Inna mówi, że płomienie pojawiły się po zwarciu w instalacji elektrycznej - podaje Russia Today.

W sieci natomiast krążą informacje, że wszystkich ofiar jest dużo więcej niż się mówi głośno.

Wiele dzieci jest zaginionych, zrozpaczeni rodzice szukają ich na własną rękę. W momencie wybuchu pożaru w centrum handlowym było kilkaset dzieci. Rodzice zostawili je w kinie lub w sali zabaw dla najmłodszych.

d2i3h9h

Opublikowano listę osób które zmarły i tych, których jeszcze nie odnaleziono.

kemerovo.ru
Źródło: kemerovo.ru
Źródło: East News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2i3h9h

Podziel się opinią

Share
d2i3h9h
d2i3h9h
Więcej tematów