Trwa ładowanie...
Szymon Hołownia gościem programu "Tłit"

Szymon Hołownia gościem programu "Tłit"

Program "Tłit" od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Gościem Michała Wróblewskiego jest Szymon Hołownia, lider Polski 2050.
Share
d2tazts

Z Szymonem Hołownią porozmawiamy m.in. o rosnącym poparciu dla jego ugrupowania. Z najnowszego sondażu Unisted Survey dla Wirtualnej Polski wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w niedzielę, to Polska 2050 mogłaby liczyć na 17,7 proc. głosów. To o 3,1 pkt. proc. więcej niż dwa tygodnie temu.

Tym samym partia ta wyprzedziłaby Koalicję Obywatelską, której poparcie wyniosło 17,5 proc. (spadek o niecałe 2 pkt proc.).

d2tazts

Pierwsze miejsce wciąż zajmuje Prawo i Sprawiedliwość. Na partię Jarosława Kaczyńskiego głos chce oddać 33 proc. ankietowanych. W sejmowych ławach zasiedliby jeszcze posłowie Lewicy, na którą głosy oddałoby 9,6 proc. badanych, co oznacza spadek o 1,8 pkt proc. w stosunku do poprzedniego badania. Nad progiem wyborczym znalazłyby się jeszcze Konfederacja i PSL-Koalicja Polska. Na oba ugrupowania zagłosowałoby po 5,3 proc. respondentów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d2tazts

Podziel się opinią

Share
d2tazts
d2tazts
Więcej tematów