Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
sld
06-05-2005 (13:02)

Szteliga wystąpił z SLD

Poseł Jerzy Szteliga zrezygnował z
członkostwa w SLD. O godz. 11:15 wystąpiłem z klubu parlamentarnego SLD i partii o tej samej nazwie - powiedział
Szteliga.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szteliga wystąpił z SLD
(PAP)
WP

W czwartek Szteliga zagłosował wbrew stanowisku SLD za samorozwiązaniem Sejmu. Jak powiedział, zgodnie z regulaminem klubu za swoje głosowanie i tak zostałby z niego wyrzucony. Dodał, że dowiedział się też, iż sekretarz generalny partii podpisał wniosek do sądu partyjnego w tej samej sprawie. Dlatego, żeby nie utrudniać, sam wystąpiłem - powiedziałSzteliga. W 1983 wyrzucili mnie już z PZPR, tym razem chciałem zrobić to sam - oświadczył.

W klubie Sojuszu tylko marszałek Sejmu Włodzimierz Cimoszewicz otrzymał zgodę na głosowanie za skróceniem kadencji Izby. Pozostali posłowie SLD mieli głosować przeciwko wnioskom o samorozwiązanie.

Jerzy Szteliga przyznał, że nie podoba mu się kierowanie Sojuszem przez Józefa Oleksego. Ocenił, że Oleksy doprowadził do jeszcze większego podziału na lewicy. A tego się nie da tolerować na dłuższą metę - oświadczył.

WP

Jerzy Szteliga jest teraz posłem niezrzeszonym, liczy jednak że znajdzie się dla niego miejsce w jednym z istniejących klubów parlamentarnych.

Polub WP Wiadomości
WP
WP