Trwa ładowanie...

Szpitale nie będą leczyć chorych spoza stolicy

Szpitale nie będą leczyć chorych spoza stolicy - ostrzega dyrekcja mazowieckiego NFZ. Wylicza, że trzy inne oddziały funduszu winne są mu ponad 80 milionów złotych - czytamy w "Życiu Warszawy".

Szpitale nie będą leczyć chorych spoza stolicyŹródło: Jupiterimages
d3ceipf
d3ceipf

- Od kilku miesięcy nie otrzymujemy zwrotu za udzielone świadczenia z trzech województw: łódzkiego, podlaskiego i podkarpackiego - alarmuje Barbara Misińska, dyrektor mazowieckiego NFZ. - Oddziały twierdzą, że nie mają pieniędzy - dodaje.

Chorzy z tych województw będą przyjmowani w mazowieckich szpitalach tylko w nagłych wypadkach. Planowe przyjęcia pacjentów z zadłużonych w mazowieckim NFZ województw będą wstrzymywane lub przesuwane.

Adam Dębski, rzecznik podlaskiego oddziału NFZ twierdzi, iż zaległości wobec mazowieckiego oddziału są regulowane na bieżąco. - Rozliczyliśmy już pierwsze osiem miesięcy 2009 r. Za kolejne też zapłacimy w obowiązującym terminie - dodaje.

Do końca września br. trzy oddziały zalegały mazowieckiemu NFZ 80 mln zł. Misińska szacuje, że do końca roku będzie to ponad 120 mln zł. - Ta kwota uszczupla pulę świadczeń dla Mazowsza. Nie mamy pieniędzy, aby pokryć koszty leczenia pacjentów z zewnątrz - ocenia.

d3ceipf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ceipf
Więcej tematów