Trwa ładowanie...
d8m70ca

Sum z Zalewu Rybnickiego rekordem Polski. Nagranie z połowu

Sum złowiony w Zalewie Rybnickim (woj. śląskie) przez Pana Szymona z Tych (18 października) okazał się najdłuższą rybą w Polsce. Rekord oficjalnie potwierdził „Wędkarski Świat”.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sum z Zalewu Rybnickiego rekordem Polski
Sum z Zalewu Rybnickiego rekordem Polski (Facebook.com, Fot: Szymon Nowowiejski)
d8m70ca

Mierzący 260 cm długości i ważący 102 kg sum, złowiony został 18 października br. w Zalewie Rybnickim. Ten wyjątkowy połów został określony mianem nowego rekordu Polski w długości złowionej ryby. "Złapany" przez Szymona Nowowiejskiego sum, okazał się o 6 cm dłuższego od dotychczasowego rekordu Jacka Wargockiego. Informacje oficjalnie potwierdził "Wędkarski Świat".

Swoją zdobyczą mieszkaniec Tych pochwalił się na swoim profilu na Facebook’u. W sieci pojawił się również film z holu, mierzenia oraz wypuszczenia rekordowo złowionego suma do wody. Jak zaznaczył mężczyzna w swoim wpisie – „z największą starannością wraz z kolegami zadbaliśmy nawet o najmniejszy szczegół, aby okaz nie ucierpiał przy tym nawet w najmniejszym stopniu” - pisał kilka dni temu.

"Muszę tu szczególnie mocno zaakcentować profesjonalne, etyczne postępowanie łowcy. Sum został wyholowany bezpośrednio z wody na specjalistyczną matę, na której został zmierzony i sfotografowany z miarką. Po drugiej, „artystycznej” części sesji fotograficznej, która odbyła się już w wodzie, sum został ostrożnie wypuszczony i natychmiast odpłynął, co można zobaczyć na filmie" - czytamy w oficjalnym komunikacie na portalu wedkarskiswiat.pl

d8m70ca

Rekordowy sum został złowiony w Zalewie Rybnickim (woj. śląskie). Zbiornik o powierzchni 4,5 km² i objętości 22 mln m³ wody został utworzony na terenie dzielnic Rybnika – Orzepowic, Chwałęcic, Stodół i Rybnickiej Kuźn dla potrzeb Elektrowni Rybnik. To właśnie z niego pochodzą rekordy Polski w połowie m.in. tołpygi i karpia. Powodem połowu tak dużych „okazów” jest ciepła woda znajdująca się w zalewie z pobliskiej elektrowni.

d8m70ca

Podziel się opinią

Share

d8m70ca

d8m70ca
Więcej tematów