Trwa ładowanie...
d2ob1dg
IAR

Stany Zjednoczone deportują imigrantów

• Deportacja dotyczy m.in. terenów: Teksas, Georgia i Karolina Północna
• Cel - zniechęcenie nielegalnych imigrantów do przyjazdu do USA
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stany Zjednoczone deportują imigrantów
(AFP, Fot: NICHOLAS KAMM)
d2ob1dg

Do końca czerwca amerykański urząd imigracyjny przeprowadzi serię deportacji imigrantów, którzy nie posiadają dokumentów. Będą wśród nich matki z dziećmi, które dostały się do USA nielegalnie. Takie informacje przekazuje agencja Reuters.

Deportacje mają zostać przeprowadzone przede wszystkim z takich terenów, jak Teksas, Georgia i Karolina Północna. Według Reutersa, będzie to największa tego typu operacja z planowanych w tym roku przez administrację Baracka Obamy.

Ostatnie tego typu akcje spotkały się z krytyką części polityków z partii demokratycznej, na czele których stoi kandydatka na prezydenta tego ugrupowania, była pierwsza dama Hillary Clinton. Swojego oburzenia nie kryło również środowisko adwokatów imigracyjnych.

d2ob1dg

Aresztowania, a potem przymusowa deportacja, ma dotyczyć matek z dziećmi, którym ze względu na złamanie przepisów imigracyjnych, już wcześniej nakazano opuszczenie Stanów Zjednoczonych.

Akcja zatrzymań i wydalenie z kraju dotyczyć będzie również osób, które na terytorium USA dostały się bez opieki dorosłych, ale w ostatnim czasie skończyły 18 lat. Tego typu działania mają na celu zniechęcenie nielegalnych imigrantów do przyjazdu do USA.

d2ob1dg

Podziel się opinią

Share

d2ob1dg

d2ob1dg
Więcej tematów