Trwa ładowanie...
dfiu1cm
Gazeta Polska Codziennie

Spektakularne wpadki polityków

Międzynarodowa polityka to beczka bez dna, jeśli chodzi o dyplomatyczne wpadki. Niewielu politykom udało się ich uniknąć w mijającym 2013 r. - czytamy w "Gazecie Polskiej Codziennie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To zdjęcie błyskawicznie obiegło cały świat
To zdjęcie błyskawicznie obiegło cały świat (AFP, Fot: Roberto Schmidt)
dfiu1cm

Gazeta przytacza liczne przykłady najbardziej spektakularnych gaf, popełnionych przez prezydentów, szefów dyplomacji, kongresmenów.

Listę gafiarzy otwiera prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama, który zaliczył ich w minionym roku aż kilka. "Gazeta Polska Codziennie" przypomina m.in. wpadkę Obamy na pogrzebie Nelsona Mandeli, kiedy to amerykański prezydent żartował sobie z siedzącą obok niego premier Danii Helle Thorning-Schmidt. Radość na pogrzebie została odczytana jako niestosowna; pojawiły się też głosy, że Obama flirtował z premier Danii.

Gazeta pisze także o wpadce szefa amerykańskiej dyplomacji Johna Kerry'ego podczas listopadowej wizyty w Polsce. Na wspólnej konferencji prasowej z polskim ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim Kerry pochwalił dokonania zmarłego Tadeusza Mazowieckiego, ale pomylił pełnioną przez niego funkcję.

dfiu1cm

- Tak jak wspomniał wcześniej Radek, wczoraj wieczorem miałem zaszczyt stanąć przy grobie byłego ministra spraw zagranicznych Mazowieckiego - mówił John Kerry. - Była to bardzo wzruszająca i piękna chwila - dodał.

Jak czytamy w "Gazecie Polskiej Codziennie", coraz więcej polityków posługuje się też mediami społecznościowymi, takimi jak Facebook i Twitter. W USA powstała inicjatywa "politwoops", której celem jest zachowanie "wymazanych" tweetów i postów dla potomności. Ich ofiarą padło już wielu amerykańskich polityków.

Zobacz wpadkę Johna Kerry'ego na temat Tadeusza Mazowieckiego:

dfiu1cm

Podziel się opinią

Share
dfiu1cm
dfiu1cm
Więcej tematów