Trwa ładowanie...

Sondaż: Clinton wyprzedza Trumpa

• Potencjalna kandydatka Demokratów do prezydentury Hillary Clinton wyprzedza swojego republikańskiego przeciwnika Donalda Trumpa
• Według opublikowanego sondażu Reuters/Ipsos różnica wynosi 11 pkt. procentowych

Share
Sondaż: Clinton wyprzedza Trumpa
Źródło: AFP, Fot: Jason Redmond
d2to7vm

Sondaż, przeprowadzony w okresie od ub. poniedziałku do piątku, wykazał, że na Clinton chciałoby głosować 46 proc. wyborców a na Trumpa 34,8 proc. 19,2 proc. pytanych nie poparło żadnego kandydata.

Reuter podkreśla, że wskaźnik poparcia dla Clinton nie zmienił się od tygodnia, czyli od okresu poprzedzającego zdobycie przez nią wystarczającej liczby głosów delegatów do zdobycia nominacji prezydenckiej z ramienia Partii Demokratycznej na konwencji tej partii w lipcu.

d2to7vm

Trump znajdował się zdecydowanie w tyle za Clinton do maja br. kiedy został jedynym kandydatem ubiegającym się o nominację prezydencką z ramienia Republikanów. Wówczas przewaga Clinton nieco stopniała, jednak później ponownie wzrosła.

W czwartek Clinton poparł oficjalnie prezydent Barack Obama i powiedział, że "z przyjemnością" włączy się w jej kampanię prezydencką.

Krajowa konwencja Partii Demokratycznej odbędzie się w dniach 25-28 lipca w Filadelfii (stan Pensylwania). Republikanie spotkają się na swojej konwencji wcześniej w Cleveland, w stanie Ohio, w dniach 18-21 lipca.

d2to7vm

Podziel się opinią

Share
d2to7vm
d2to7vm
Więcej tematów