Trwa ładowanie...
d375y7j

"Solidarność" poparła Andrzeja Dudę

NSZZ "Solidarność" poparła Andrzeja Dudę w wyścigu o urząd prezydenta. Do podpisania "umowy programowej" doszło w Warszawie.
Share
Andrzej Duda
Andrzej DudaŹródło: WP, Fot: Andrzej Hulimka
d375y7j

"Solidarność" udzieliła poparcia kandydatowi PiS m.in. w zamian za obniżenie wieku emerytalnego oraz zmiany w prawie.

Piotr Duda, szef "Solidarności" przypomniał podczas konferencji prasowej, że wybory prezydenckie "to wybory obywatelskie, a nie partyjne".

Oznajmił ponadto, że wtorkowe spotkanie jest historyczne. - Po raz pierwszy bowiem jako komisja krajowa popisaliśmy umowę programową z kandydatem na prezydenta - dodał.

d375y7j

Powiedział, że kandydat PiS "podpisuje się pod umową ważną i chce ją realizować". - To najważniejsze - stwierdził.

Jego zdaniem, żyjemy w kraju szczęśliwym dla tych, którzy nie chcą zmian. - Zmiany gwarantuje nam jedynie Andrzej Duda - powiedział. Po czym wezwał: - Głosujcie na Dudę, oczywiście na Andrzeja Dudę.

Szef "Solidarności" zaznaczył na zakończenie swojego wystąpienia, że porozumienie zostało podpisane piórem, które dostał od Lecha Kaczyńskiego.

Z kolei kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda podziękował "Solidarności" za udzielone wsparcie. Podkreślił, że "Godne życie w bezpiecznej Polsce" to nie tylko jego hasło, ale również jego wizja.

- Jednym z fundamentów, które powinien realizować prezydent jest dialog społeczny. Jestem jego zwolennikiem - powiedział polityk i podkreślił: - Prezydent powinien być jego patronem.

d375y7j

Podziel się opinią

Share
d375y7j
d375y7j
Więcej tematów