Trwa ładowanie...
d3oww0m

Katowice. Szpital tymczasowy dla chorych na koronawirusa w MCK gotowy

Szpital tymczasowy, zorganizowany w hali Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, jest gotowy na przyjęcie chorych na COVID-19. To pierwsza taka placówka w województwie śląskim.
Share
Katowice, 29.11.2020. Koronawirus w Polsce. Szpital tymczasowy w hali Miedzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, 29 bm. Szpital od poniedziałku, 30.11 br., może przyjšć pierwszych pacjentów. (sko) PAP/Andrzej Grygiel
Katowice, 29.11.2020. Koronawirus w Polsce. Szpital tymczasowy w hali Miedzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, 29 bm. Szpital od poniedziałku, 30.11 br., może przyjšć pierwszych pacjentów. (sko) PAP/Andrzej GrygielŹródło: PAP, Fot: PAP/Andrzej Grygiel, Andrzej Grygiel
d3oww0m

Pierwsi pacjenci do szpitala tymczasowego w MCK w centrum Katowic mają trafić w poniedziałek. W początkowym etapie działania ten 500-łóżkowy szpital udostępni 140 miejsc oraz 20 respiratorowych. W razie potrzeby będzie rozszerzał swoją działalność.

Jak zapowiedział wojewoda śląski Jarosław Wieczorek uruchomienie szpitala tymczasowego pozwala odciążyć inne szpitale w województwie. W najbliższym czasie planowane jest w nich "odmrożenie" 700 dotąd "covidowych" łóżek z przeznaczeniem dla chorych, cierpiących na inne choroby.

Trzy szpitale dla covidowców

W sumie w województwie śląskim będą trzy szpitale tymczasowe dla pacjentów z koronawirusem.

d3oww0m

Kończy się budowa placówki na terenie portu lotniczego w Pyrzowicach. Według informacji z Węglokoksu, który odopowiada za jego budowę i od służb wojewody śląskiego w początkowym okresie szpital będzie nieaktywny, stanowiąc zabezpieczenie na wypadek ponownego wzrostu zachorowań. Szpital tymczasowy tworzony w hali na terenie lotniska w Pyrzowicach będzie mógł przyjąć 144 chorych na COVID-19.

Trzeci szpital tymczasowy w województwie śląskim tworzy również Węglokoks. Placówka powstaje w obiekcie sanatoryjnym w Ustroniu. W pierwszym etapie przygotuje 100 łóżek. Docelowo ma przyjąć nawet 200 osób, chorujących na COVID-19.

Województwo śląskie jest regionem z największą liczbą zakażeń koronawirusem od początku pandemii.

Strajk Kobiet. Marta Lempart o policji: poczuli kłamstwo na własnej skórze

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3oww0m

Podziel się opinią

Share
d3oww0m
d3oww0m
Więcej tematów