Trwa ładowanie...
do8rsf9
Setki Afgańczyków próbowały wtargnąć na prom do Aten
IARReuters

Setki Afgańczyków próbowały wtargnąć na prom do Aten

Ewakuowano imigrantów z portu w Mitylenie na greckiej wyspie Lesbos, gdzie wcześniej doszło do zamieszek. Tłum imigrantów próbował wtargnąć na prom do Aten.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
do8rsf9

Grupa prawie tysiąca Afgańczyków, z okrzykiem "Ateny! Ateny!", szturmowała wejście na regularny prom Blue Star. Straż przybrzeżna i policja użyły granatów hukowych, a kapitan zamknął wejście na statek. W rezultacie tego setki pasażerów zostały uwięzione wśród imigrantów.

Po tym incydencie ponad 10 tysięcy uchodźców przeniesiono z portu kilkaset metrów dalej, w pobliże miejskiej plaży. Próbowano ich tam policzyć i zarejestrować.

do8rsf9

Burmistrz Lesbos, który wielokrotnie informował o dramatycznej sytuacji na wyspie, powiedział w greckiej telewizji ERT, że wyspa jest o krok od tragedii. Lokalne władze nie panują nad sytuacją. Nie wiedzą nawet, ilu dokładnie imigrantów jest na Lesbiis. Burmistrz oznajmił, że jeden prom przeznaczony do ich transportu - to za mało. - Niepotrzebny nam prom, potrzebujemy całej floty - dodał.

Na Lesbos od początku roku przybyło ponad 100 tysięcy imigrantów. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia dotarło ich tam ponad 17 tysięcy.

do8rsf9

Podziel się opinią

Share

do8rsf9

do8rsf9
Więcej tematów