Trwa ładowanie...
26-09-2014 04:39

Schetyna do Protasiewicza: wstydzę się za Ciebie

Wybory samorządowe a także sytuacja w partii po zmianie rządu. To główne tematy jakimi zajmie się dziś zarząd Platformy Obywatelskiej. Spotkanie w dużej mierze będzie poświęcone licznym odwołaniom dotyczącym list w poszczególnych regionach.

Schetyna do Protasiewicza: wstydzę się za CiebieŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d3snja3

Po decyzjach władz regionalnych do zarządu wpłynęło wiele protestów, między innymi z Lubelszczyzny i Dolnego Śląska. Nieoficjalnie politycy PO przyznają, że po dzisiejszym zarządzie ludzie Grzegorza Schetyny mogą wrócić do gry samorządowej.

Kilkanaście dni temu, na posiedzeniu zarządu regionu dolnośląskiego gdzie zatwierdzano listy, doszło do ostrego spięcia pomiędzy Grzegorzem Schetyną o obecnym szefem struktur regionalnych Jackiem Protasiewiczem. Jak donosiła Gazeta Wyborcza obecny szef dyplomacji powiedział do Protasiewicza: "Wstydzę się za Ciebie, że prezydent Wrocławia decyduje o tym, kto ma być prezydentem Jeleniej Góry. Nie można gardzić wyborami ludzi".

Jacek Protasiewicz odpowiedział mu, że jeśli okaże się iż prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz oszuka ludzi PO, to on odejdzie z partii. Ostatecznie ludzi Schetyny wycięto z list wyborczych. Teraz po jego wejściu do rządu, według polityków z zarządu PO, listy mogą zostać skorygowane.

Oficjalny start kampanii PO miał odbyć się w najbliższą sobotę w Katowicach. Jednak Konwencja została odwołana. Szef sztabu wyborczego przekonywał dziś, że powodem zmiany terminu jest kalendarz Ewy Kopacz. Politycy PO chcą bowiem, by nowa premier wzięła udział w inauguracji kampanii. Konwencja PO w Katowicach ma odbyć się po expose nowej premier.

d3snja3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3snja3
Więcej tematów