Trwa ładowanie...
d224one

Rowery: festiwal ekstremy

d224one
d224one

Niespełna dwa tygodnie pozostały do tegorocznej edycji Żywiec Bike Action Festiwal w Szklarskiej Porębie. Według zapewnień organizatorów, jest to największy rowerowy festiwal w środkowej Europie. Przed rokiem wzięło w nim udział 950 zawodników, których dopingowało ponad 8,5 tys. kibiców.
W pierwszym dniu imprezy, 18 sierpnia, na zboczach Szrenicy staną do walki uczestnicy Pucharu Polski w Zjeździe Nokia 2000. Zawody te będą jednocześnie Mistrzostwami Polski. Ścigać się będą najlepsi zawodnicy z Polski, Czech i Słowacji. Na zakończenie odbędzie się konkurs na najefektowniejszy skok na rowerze.
Prawdziwy festiwal rozpocznie się jednak dzień później – w sobotę, 19 sierpnia. Tego dnia organizatorzy przewidzieli Maraton Górski, czyli najdłuższy polski wyścig MTB - 130 kilometrów po bezdrożach Karkonoszy. Dla mniej wytrzymałych przygotowano Maraton Picolo na dystansie 30 km. Goście festiwalowi będą mogli podziwiać podniebne akrobacje na rowerach w wykonaniu zawodowej grupy BMX - GT AIR SHOW. Na zakończenie dnia konkurs skoków nad i przejazdu pod poprzeczką.
Drugi dzień Festiwalu będzie należeć do ekstremalistów. Po raz pierwszy w Polsce odbędą się Mistrzostwa w Dualu - prawdziwie ekstremalnej konkurencji, szybkiej i widowiskowej. W przerwie między przejazdami ścigać się będą VIP–y. Zaraz po zakończeniu mistrzostw coś dla wyluzowanych rowerzystów – konkurs skoków na rowerze do wody - najbardziej "zakręcona" konkurencja rowerowa w Polsce. Organizatorzy zapraszają.
(acid)

d224one
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d224one
Więcej tematów