Trwa ładowanie...
d16qt42
IAR

Rosyjska prasa: Putin aniołem pokoju

Władimir Putin aniołem pokoju - tak żartobliwie rosyjska prasa podsumowuje wizytę gospodarza Kremla we Włoszech. Dziennikarze podkreślają, że oprócz trudnych pytań od zagranicznych polityków, prezydent Rosji dostał od papieża Franciszka medal „Anioła Pokoju”.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjska prasa: Putin aniołem pokoju
(PAP/EPA, Fot: ALEXEY NIKOLSKY / RIA NOVOSTI)
d16qt42

„Wino i kwas”, tak tytułuje relację z włoskiej podróży Władimira Putina „Rossijskaja Gazieta”. W tytule znalazła aluzja do wieloletniej, dobrej współpracy produkujących wino Włoch z Rosją, produkującą kwas chlebowy. Dziennik podkreśla, że w trakcie spotkania Władimira Putina z włoskimi politykami i przedsiębiorcami dyskutowano o najtrudniejszych problemach w stosunkach Rosji z Zachodem.

Wybija przy tym optymizm gospodarza Kremla, który liczy na rychłe zniesienie unijnych sankcji. Dodając, że stanowisko jakie prezydent przedstawił w sprawie kryzysu ukraińskiego, wiele osób przyjęło ze zrozumieniem. - Putin opowiedział papieżowi o przyczynach konfliktu ukraińskiego - o tym z kolei napisała agencja Ria Novosti.

Kreml ze swojej strony nie zdradza szczegółów audiencji, natomiast Watykan ustami swojego ambasadora akredytowanego w Moskwie stwierdził, że rozmowa Putina z papieżem świadczy o tym, iż lepiej otwierać się na zaufanie, niż tkwić w podejrzeniach.

-Trzeba prowadzić dialog, a nie szukać wrogów - cytują rosyjskie media wypowiedź jednego z przedstawicieli Nuncjatury Apostolskiej w Moskwie.

d16qt42

Podziel się opinią

Share
d16qt42
d16qt42
Więcej tematów