Trwa ładowanie...
d3408gv
internet

Rekrutacja szpiegów na Facebooku

Główna australijska organizacja wywiadowcza rozpoczęła przekształcanie swojej strony internetowej w celu wciągnięcia młodych ludzi w swoje szeregi - informuje australijski portal abc.net.au. Agenci będą także szukać kandydatów na portalu Facebook. Tym samym ASIO dołącza do innych organizacji wywiadowczych rekrutujących w internecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rekrutacja szpiegów na Facebooku
(Jupiterimages)
d3408gv

Zobacz galerię szpiegów.

ASIO (Australijska Organizacja Bezpieczeństwa i Wywiadu) zorganizowała niedawno konferencję w Canberze na której ogłosiła swoje plany. Jest to wydarzeniem bez precedensu ze względu na rzadkie wcześniejsze kontakty z mediami.

Dyrektor agencji David Fricker ogłosił start nowej kampanii. Teraz oficerowie będą przedstawiali codzienne życie agenta na portalach społecznościowych - także przy użyciu filmów video.

d3408gv

Nowa odsłona strony internetowej ma na celu pokazanie prawdziwego życia oficerów wywiadu.

- To nie wygląda jak na filmach z Jamesem Bondem. Nigdy nie pokazano żeby Bond wykonywał papierkową robotę - mówi Fricker.

- Większość czasu spędzamy w samochodach czekając, aż coś się wydarzy więc jest to trochę nudne - dodaje.

Agencja znana ze współpracy z brytyjską MI5 szkoli 170 oficerów wywiadu rocznie. Jej rola i liczebność zwiększyły się po 2003 r. gdy zaczęła zajmować się zwalczaniem terroryzmu.

d3408gv

Podziel się opinią

Share

d3408gv

d3408gv
Więcej tematów