Trwa ładowanie...
d4c6en2

Przesłuchanie Zbigniewa Ziobry przełożone

Przesłuchanie przez sejmową komisję śledczą ds. nacisków b. ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry (PiS) nie odbędzie się w środę, lecz 24 lutego. Ziobro przesłał komisji zwolnienie lekarskie.

d4c6en2
d4c6en2

Jak poinformował sekretariat komisji, b. minister sprawiedliwości dostarczył zwolnienie lekarskie na czas od 15 do 21 lutego. Szef komisji Andrzej Czuma powiedział, że Ziobro ma chore zatoki. Ziobro również zadzwonił we wtorek do sekretariatu komisji i poinformował, że może nie stawić się na posiedzenie.

Ziobro miał w środę kontynuować odpowiedzi na pytania o swoich działaniach w sprawie tzw. afery gruntowej. Posłowie komisji chcą się dowiedzieć, czy wpływał w niedozwolony sposób na śledztwa dotyczące polityków i mediów w czasie rządów PiS.

Przesłuchanie Ziobry zostało przerwane w listopadzie 2008 roku. B. minister sprawiedliwości ledwie rozpoczął zeznania, prezentując swe dokonania w resorcie - gdy posiedzenie zakończono. Wcześniej przez kilka godzin trwały dyskusje posłów czy wyłączyć z przesłuchania Arkadiusza Mularczyka (PiS).

Ziobro do dziś nie podpisał protokołu zeznań. Komisja zwróciła się o ukaranie go, jednak sąd w październiku 2009 r. nie uwzględnił wniosku w tej sprawie.

d4c6en2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c6en2
Więcej tematów