Trwa ładowanie...
d3vwtvo

Protest rezydentów się powiększa. Głodują w kolejnych miastach

Protest lekarzy rezydentów przenosi się do kolejnych miast. Po Warszawie, Szczecinie, Lesznie, Łodzi i Krakowie nadszedł czas na Wrocław i Gdańsk. We Wrocławiu głodówkę rozpoczęło pięciu lekarzy, a protest w Gdańsku prowadzą cztery lekarki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lekarze protestują już w siedmiu miastach. (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d3vwtvo

Rezydenci protestują od 2 października. Większość z nich głodówkę prowadzi w Warszawie.

*Wrocławskich rezydentów wesprą marszem *

Głodówkę we Wrocławiu rozpoczęło pięć osób, jednak w najbliższym czasie mają do nich dołączyć kolejne. Lekarze rezydenci protestują tam w holu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

d3vwtvo

Wrocławscy rezydenci mogą liczyć na wsparcie swoich koleżanek i kolegów po fachu. Ulicami Wrocławia, w geście poparcia protestu, przejdzie w środę marsz przedstawicieli zawodów medycznych.

Na Pomorzu głodują lekarki

Protest głodowy w Gdańsku rozpoczęły cztery lekarki rezydentki. Solidaryzują się w ten sposób z lekarzami prorestującymi w innych polskich miastach. Młode lekarki prowadzą głodówkę na korytarzu w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym, który jest największą placówką szpitalną w mieście.

Różne miasta, te same postulaty

Łącznie głodówka prowadzona jest już w siedmiu miastach. W tym tygodniu, oprócz Gdańska i Wrocławia, do tego grona dołączył również Krakow, gdzie rezydenci protestują od piątku.

d3vwtvo

Wszyscy domagają się wzrostu nakładów na ochronę zdrowia oraz powołania zespołu, który zająłby się analizą i renegocjacją zapisów ustawy regulującej minimalne wynagrodzenia pracowników ochrony zdrowia.

Zobacz też: Protest rezydentów. Co frustruje młodych lekarzy?

d3vwtvo

Podziel się opinią

Share

d3vwtvo

d3vwtvo
Więcej tematów