Trwa ładowanie...

Protest rezydentów się powiększa. Głodują w kolejnych miastach

Protest lekarzy rezydentów przenosi się do kolejnych miast. Po Warszawie, Szczecinie, Lesznie, Łodzi i Krakowie nadszedł czas na Wrocław i Gdańsk. We Wrocławiu głodówkę rozpoczęło pięciu lekarzy, a protest w Gdańsku prowadzą cztery lekarki.

Protest rezydentów się powiększa. Głodują w kolejnych miastachŹródło: PAP, fot: Jacek Turczyk
df0tyrx
df0tyrx

Rezydenci protestują od 2 października. Większość z nich głodówkę prowadzi w Warszawie.

Wrocławskich rezydentów wesprą marszem

Głodówkę we Wrocławiu rozpoczęło pięć osób, jednak w najbliższym czasie mają do nich dołączyć kolejne. Lekarze rezydenci protestują tam w holu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

Wrocławscy rezydenci mogą liczyć na wsparcie swoich koleżanek i kolegów po fachu. Ulicami Wrocławia, w geście poparcia protestu, przejdzie w środę marsz przedstawicieli zawodów medycznych.

Na Pomorzu głodują lekarki

Protest głodowy w Gdańsku rozpoczęły cztery lekarki rezydentki. Solidaryzują się w ten sposób z lekarzami prorestującymi w innych polskich miastach. Młode lekarki prowadzą głodówkę na korytarzu w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym, który jest największą placówką szpitalną w mieście.

df0tyrx

Różne miasta, te same postulaty

Łącznie głodówka prowadzona jest już w siedmiu miastach. W tym tygodniu, oprócz Gdańska i Wrocławia, do tego grona dołączył również Krakow, gdzie rezydenci protestują od piątku.

Wszyscy domagają się wzrostu nakładów na ochronę zdrowia oraz powołania zespołu, który zająłby się analizą i renegocjacją zapisów ustawy regulującej minimalne wynagrodzenia pracowników ochrony zdrowia.

Zobacz też: Protest rezydentów. Co frustruje młodych lekarzy?

df0tyrx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df0tyrx
Więcej tematów