Trwa ładowanie...
d2rsipw

Protest Razem przed Pałacem Prezydenckim

"Nie ma wakacji od demokracji", Chcemy weta", "Prezydencie, będzie piekło, nie zadzieraj z Polską wściekłą" - krzyczą uczestnicy protestu przed Pałacem Prezydenckim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Demonstranci apelują do Andrzeja Dudy
Demonstranci apelują do Andrzeja Dudy (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d2rsipw

- Krzyczenie do opozycji "zamknąć mordy" w Sejmie to jest skandal, przepychanie ustaw pod osłoną nocy to jest hańba. Protesty tysięcy Polaków, także na wsiach, świadczą o tym, że nie ma zgody na takie metody - powiedział ze sceny jeden z liderów Razem Adrian Zandberg. W tłumie powiewają też flagi Zielonych i biało-czerwone.

- Przegięliście, panowie z PiS! Nie oddamy uczciwych wyborów! - mówił Zandberg.

Niektórzy trzymają transparenty z napisem "Hańba" i "Konsytytucja". Demonstracja odbywała się pod hasłem "Chcemy weta" - to apel do prezydenta, by nie podpisywał ustaw PiS o zmianach w sądach, KRS i Sądzie Najwyższym. Najliczniejsze protesty odbyły się w czwartek w wielu miastach Polski.

Protest wspiera m.in. poseł PO Michał Szczerba, podkreślając na Twitterze, że protest jest "ponad podziałami".

W poniedziałek prezydent ma się spotkać z I Prezes Sądu Najwyższego. - W przyjętej przez Sejm i Senat ustawie o Sądzie Najwyższym jest podwójny zapis dotyczący wyboru I prezesa SN - wyjaśnił w Programie III Polskiego Radia rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Jak wyjaśnił, "prezydent zauważył, że nie dochowano pewnej prawidłowości legislacyjnej". Dodał, że Andrzej Duda "weźmie to pod uwagę przy podejmowaniu swojej decyzji".

Przeczytaj też: Zandberg: Ludzie przyzwyczaili się do prymitywnej nawalanki. Ale nie dadzą się więcej nabrać

d2rsipw

Podziel się opinią

Share
d2rsipw
d2rsipw
Więcej tematów