Trwa ładowanie...
d11ivc2

Prok. Barbara Kijanko nie stawiła się przed komisja śledczą ds. Amber Gold

Prokurator Barbara Kijanko wezwana na świadka przez komisję śledczą ds. Amber Gold nie stawiła się w środę przed komisją. Jak poinformowała przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS), próby kontaktu ze świadkiem lub jego pełnomocnikiem nie przyniosły efektu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Komisja śledcza ds. Amber Gold
Komisja śledcza ds. Amber Gold (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d11ivc2

Barbara Kijanko była prokuratorem referentem prowadzącym sprawę Amber Gold w Prokuraturze Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz w pierwszej fazie postępowania, po zawiadomieniu Komisji Nadzoru Finansowego pod koniec 2009 roku.

Amber Gold było firmą, która miała inwestować w złoto i inne kruszce. Działała w latach 2009-2012, a klientów kusiła wysokim oprocentowaniem. Śledczy twierdzą, że stojące za piramidą finansową małżeństwo Marcina i Katarzyny P. oszukało w sumie niemal 19 tysięcy osób, doprowadzając ich do niekorzystnego rozporządzenia ich mieniem o wartości 850 milionów złotych.

Marcin P. przebywa w areszcie od sierpnia 2012 roku, a Katarzyna P. od kwietnia 2013 roku. Ich proces przed Sądem Okręgowym w Gdańsku zaczął się w marcu 2015 roku.

d11ivc2

Podziel się opinią

Share

d11ivc2

d11ivc2
Więcej tematów