aborcja
25-01-2017 (11:21)

Prof. Chazan nowym ministrem zdrowia?

Obecny minister zdrowia Konstanty Radziwiłł nie należy niewątpliwie do zbierających najlepsze oceny członków rządu Beaty Szydło. "W związku z tym mówi się, że mógłby zastąpić go np. znany przeciwnik aborcji prof. Bogusław Chazan" - informuje fakt.pl.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bogdan Chazan
Bogdan Chazan (PAP, Fot: Jędrzej Nowicki)

Urzędujący minister Radziwiłł ma coraz więcej przeciwników. W ostatnich dniach krytykują go nawet przychylne PiS-owi media. Np. goście i widzowie "Rozmów Niedokończonych" w Telewizji Trwam Ojca Rydzyka zarzucali mu niewywiązywanie się z obietnic i zmian zapowiadanych podczas kampanii wyborczej.

"Premier Beata Szydło, po spotkaniu w ramach przeglądu resortów co prawda zapewniła, że nie przewiduje jego dymisji. Jednocześnie to ona zadecydowała o tym, by powołać jeszcze jednego wiceministra w resorcie zdrowia" - podkreśla fakt.pl.

Ruszyła "giełda" nazwisk

Stanowisko wiceministra obejmie Józefa Szczurek-Żelazko, posłanka PiS i dyrektor szpitala w małopolskim Brzesku. Nowa wiceminister ma zajmować się właśnie wprowadzaniem zmian w służbie zdrowia, co jednak świadczy o tym, że według premier Radziwiłł w reformowaniu potrzebuje co najmniej wparcia.

Coraz częściej pojawiają się jednak sugestie dotyczące wymiany szefa resortu zdrowia. Wśród potencjalnych kandydatów na to stanowisko najczęściej pojawia się nazwisko Bogusława Chazana.

Znany ginekolog jest byłym dyrektorem warszawskiego Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny. Po raz pierwszy zrobiło się o nim głośno w 2014 roku, kiedy jako szef wspomnianej placówki powołując się na klauzulę sumienia odmówił wykonania zabiegu aborcji.

Na giełdzie nazwisk pojawia się także postać prof. Grzegorza Gieleraka (50 l.), szefa wojskowego szpitala przy ul. Szaserów w Warszawie.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.