Trwa ładowanie...

Prezydent Duda odebrał klucz do Miasta Meksyk

Prezydent Andrzej Duda odebrał symboliczny klucz do Miasta Meksyk. Przyjmuję, że to klucze dla Polaków, przedstawicieli polskiego biznesu, działaczy samorządowych - powiedział polski prezydent. Prezydentowi klucz przekazał prezydent Miasta Meksyk Miguel Angel Mancera.

Prezydent Duda odebrał klucz do Miasta MeksykŹródło: PAP/EPA
d1nkby6
d1nkby6

- Przyjmuję, że na moje ręce zostały przekazane klucze do Mexico City dla Polaków, dla przedstawicieli polskiego biznesu, działaczy i polityków samorządów lokalnych, miejskich - powiedział Duda.

Prezydent podkreślił, że jest pod wrażeniem ogromnego, tętniącego życiem miasta, które z aglomeracją według niektórych ocen liczy nawet 28 milionów mieszkańców. "Jestem pełen podziwu dla władz, co do umiejętności zarządzania tak wielkim organizmem miejskim" - dodał Duda.

Prezydent mówił, że dla dynamicznie rozwijających się polskich miast: Warszawy czy aglomeracji Górnego Śląska doświadczenia władz Miasta Meksyk będą miały ogromne znaczenie w kwestiach komunikacji miejskiej, międzymiastowej, rozwoju infrastruktury energetycznej, inwestycji związanych z rekreacją i coraz istotniejszych - związanych z ekologią.

Duda powiedział, że wiele przedsiębiorstw w Polsce rozwija się w kierunku nowoczesnych technologii związanych z ochroną środowiska. - Pracujemy w tej chwili w Polsce nad ekologicznym samochodem, samochodem na energię elektryczną. To bardzo ważny projekt realizowany przez polski rząd i przeze mnie jako prezydenta - zaznaczył szef państwa.

Podkreślił, że polskie firmy mają doskonałe doświadczenia w produkcji autobusów elektrycznych. Zaznaczył, że wierzy, iż współpraca gospodarcza między Polską i Meksykiem będzie mogła być produktywna także w obszarze związanym z transportem ekologicznym.

d1nkby6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nkby6
Więcej tematów