Trwa ładowanie...
dic2uk2

Premier milczący ws. wyborów samorządowych

Premier Leszek Miller w środowym wywiadzie dla radiowej Trójki nie chciał jeszcze ujawnić daty wyborów samorządowych. Szef rządu powtórzył tylko, że pierwsza tura tych wyborów odbędzie się 27 października bądź 10 listopada.

dic2uk2
dic2uk2

Szef rządu potwierdził, że datę wyborów samorządowych poda w środę wieczorem. Dodał, że rozpatruje oba wspomniane terminy pierwszej tury, ale ostatecznej decyzji dotąd nie podjął.

Premier przypomniał, że tam, gdzie w pierwszej turze wyborów samorządowych nie zapadną rozstrzygnięcia, 2 tygodnie później odbędzie się druga tura głosowania. Gdyby pierwsza tura została wyznaczona na 27 października, to druga odbędzie się 10 listopada - wyjaśnił szef rządu.

Będący przewodniczącym SLD premier uważa, że Sojusz w jesiennych wyborach samorządowych powinien uzyskać wynik podobny do tego, jaki osiągnął w ostatnich wyborach do sejmików wojewódzkich. Wtedy politycy SLD zdobyli w skali kraju 33-procentowe poparcie.

Jeśli jesienią uzyskamy ponad 33%, to będzie sukces, jeśli poniżej 33% - to można będzie mówić o porażce - dodał przewodniczący SLD. (and)

dic2uk2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dic2uk2
Więcej tematów