Trwa ładowanie...
d1au05g
Nasz DziennikZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Powstańcy wracają na barykady

Podczas obchodów 71. rocznicy Powstania Warszawskiego będzie można obejrzeć rekonstrukcje walk powstańczych i życia codziennego walczącej Warszawy - informuje "Nasz Dziennik".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powstańcy wracają na barykady
(WP.PL, Fot: Michał Dzierżak)
d1au05g

Grupy rekonstrukcji historycznych są widoczne zarówno podczas oficjalnych obchodów państwowych, jak i uroczystości dzielnicowych. Młodzież, dorośli, kobiety i mężczyźni zakładają powstańcze mundury, aby oddać hołd powstańcom i przybliżać mieszkańcom wydarzenia sprzed ponad 70 lat.

Tegoroczną ciekawostką historycznych inscenizacji jest przyjazd do Polski członków Stowarzyszenia Historyczno-Kulturalnego "Poland First to Fight" z Hiszpanii. Grupa co prawda składa się też z Polaków, ale jej większość stanowią Hiszpanie. Goście wezmą udział w obchodach 71. rocznicy wybuchu Powstania na Pradze.

Oprócz inscenizacji walk, od niedzieli w Śródmieściu organizowane będą spacery tematyczne z udziałem rekonstruktorów. Ta dzielnica była miejscem krwawych walk w czasie Powstania i mieszkańcy Warszawy oraz turyści będą mogli odwiedzić niektóre miejsca tych bitew i posłuchać historycznych relacji na ich temat.

d1au05g

Podziel się opinią

Share

d1au05g

d1au05g
Więcej tematów