Trwa ładowanie...
d2a2n7q

Powiększa się koalicja samorządowa LPR

Liga Polskich Rodzin podpisała w sobotę
porozumienie z komitetem wyborczym "Rodzina-Ojczyzna". Tym samym
koalicja wyborcza LPR składa się z trzech ugrupowań - trzecim jest
ZChN - poinformował w sobotę Roman Giertych z Ligi.

Share
d2a2n7q

Giertych zaznaczył, że powstające ugrupowanie chce współdziałania wszystkich środowisk deklarujących walkę z rekomunizacją kraju przez SLD. Powiedział, że liczy na zwycięstwo w wyborach samorządowych. Pytany, jaki rezultat byłby sukcesem, Giertych odparł, że byłby to wynik pomiędzy posiadanymi obecnie 10% poparcia a 30%, jakie miało SLD po wyborach.

Liga Polskich Rodzin zaapelowała do środowisk współpracujących z Platformą Obywatelską o zaprzestanie tej współpracy w związku z tym, że Platforma coraz częściej głosuje tak jak SLD.

Deklaratywnie Platforma sytuuje się po prawej stronie sceny politycznej, jednak w głosowaniach, na przykład w sprawie dopłat do mleka, posłowie Platformy Obywatelskiej głosowali tak jak SLD - powiedział Giertych.

Musimy postawić tamę SLD. Oni mają prezydenta, mają premiera, nie mają prymasa, ale mają marszałka Sejmu. Wszystko, co SLD robi, np. w publicznym radiu albo w stołecznym samorządzie, zmierza do rekomunizacji życia społecznego. Chcemy się temu przeciwstawić - dodał poseł Ligi.

Przewodniczącym komitetu wyborczego "Rodzina-Ojczyzna" jest Kazimierz Kapera, działacz Federacji Stowarzyszeń Rodzin Katolickich. W rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego Kapera był wiceministrem zdrowia, a rządzie Jerzego Buzka - pełnomocnikiem ds. rodziny.(iza)

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2a2n7q

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2a2n7q
d2a2n7q
Więcej tematów