Trwa ładowanie...

Poseł PiS: czasem nie potrafimy się chwalić

- Bardzo często nie potrafimy się chwalić swoimi sukcesami. Bardzo często zbyt późno odpowiadamy na pewno ataki, a jesteśmy atakowani cały czas przez totalną opozycję, totalnie jesteśmy atakowani - powiedział poseł PiS Paweł Szefernaker.

Poseł PiS: czasem nie potrafimy się chwalićŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d2o04e4
d2o04e4

W piątek odbyła się w Sejmie debata nad wnioskiem Platformy Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności rządowi Beaty Szydło. Wniosek został odrzucony w głosowaniu. Poza PO wniosek poparły Nowoczesna, PSL i koło UED. Przeciwni byli wszyscy posłowie PiS. Politycy Kukiz'15 nie wzięli udziału w głosowaniu.

- Wczorajszy dzień pokazał, że jeżeli jest mobilizacja w naszym politycznym środowisku, w Prawie i Sprawiedliwości, jeżeli jest też dyscyplina, jeżeli chodzi o wypowiedzi, jeżeli chodzi o przekaz, jeżeli chodzi o komunikację, to rzeczywiście rząd PiS ma się czym chwalić - powiedział Szefernaker w sobotę w radiu RMF FM. Jego zdaniem "totalna opozycja, totalnie przegrała".

Poseł PiS dodał, że cieszą go zapowiedzi opozycji kolejnych debat. - Chcemy rozmawiać - zadeklarował.

Podkreślił również, że debaty nie mogą się opierać na kłamstwie i straszeniu Polaków. - Mnie na pewno jako młodego człowieka w polityce zabolało to, że w niedzielę pan Sławomir Neumann, jeden z liderów totalnej opozycji zapowiedział, że na nich - czyli na Prawo i Sprawiedliwość - trzeba bejsbola. Wczoraj rzeczywiście wyszli z bejsbolami tylko ranili sami siebie w czasie tej debaty - stwierdził.

d2o04e4

- Nie ma przyzwolenia na to, żeby debata była oparta na kłamstwie, oparta na "fejkach" z Internetu, żeby debata była tylko i wyłącznie straszeniem Polaków - mówił.

Według Szefernakera, PO podczas piątkowej debaty "zapowiedziała likwidację państwa". - My wprowadzamy programy, które mają wpływ na życie zwykłych Polaków. Platforma zapowiedziała likwidację państwa, ponieważ mówili o likwidacji urzędów wojewódzkich, CBA, IPN - zauważył. Zdaniem Szefernakera, debata nad wotum nieufności, "to była walka panów z opozycji, który walczyli, kto bardziej będzie dostrzeżony".

Szefernaker: koordynatorzy samorządowi PiS odwiedzą każdą gminę

Dopytany o ostatnie sondaże, w których PiS straciło kilka punktów procentowych, odparł, że "sondaże trzeba obserwować w dłuższym okresie czasu". - Trzeba obserwować pewne tendencje. Jeden czy drugi sondaż nie stanowi o tym, jak to wygląda w dłuższej perspektywie - podkreślił Szefernaker.

Minister w kancelarii premiera poinformował, że posłowie PiS w najbliższym czasie będą odwiedzać gminy w całej Polsce. - My w tej chwili, jako posłowie Prawa i Sprawiedliwości, rozjedziemy się po kraju, odwiedzimy każdą gminę; takie zadanie otrzymali koordynatorzy samorządowi Prawa i Sprawiedliwości - powiedział. Jak mówił, PiS chce rozmawiać z Polakami również w tych regionach, w których ugrupowanie ma gorsze notowania.

Źródło: RMF FM, PAP

d2o04e4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2o04e4
Więcej tematów