Trwa ładowanie...
d8gq0z9

Ponad 400 chorych na dengę na Maderze

Na Maderze szybko rośnie liczba osób zarażonych wirusem dengi. Według szacunków portugalskich służb sanitarno-epidemiologicznych chorych na tą ostrą chorobę zakaźną przenoszoną przez komary jest już 404 mieszkańców wyspy.

d8gq0z9
d8gq0z9

Jak poinformował w środę Francisco George, dyrektor generalny portugalskiego Urzędu ds. Zdrowia, w maderskich szpitalach przebywają aktualnie 52 osoby zarażone dengą. Pozostali pacjenci zostaną hospitalizowani w przypadku zaostrzenia się u nich przebiegu choroby.

- W ciągu ostatnich dwóch tygodni leczenie szpitalne pozytywnie zakończyło na Maderze 35 pacjentów dotkniętych dengą. Ich miejsce jednak stale zajmują kolejne osoby zarażone wirusem - powiedział Francisco George.

Przedstawiciel portugalskiej służby zdrowia zastrzegł, że liczba zachorowań może być większa niż 404 przypadki, gdyż część mieszkańców Madery nadal czeka na rezultat badań laboratoryjnych.

- Pozostajemy w bliskim kontakcie z maderskimi służbami sanitarno-epidemiologicznymi, które sprawdzają lokalizację grup komarów roznoszących dengę. Kilku naszych specjalistów przebywa na wyspie od poniedziałku - ujawnił dyrektor generalny portugalskiego Urzędu ds. Zdrowia.

d8gq0z9

W tym tygodniu do Funchal, głównego miasta Madery, dotarli również eksperci Europejskiego Centrum Przeciwdziałania Chorobom Zakaźnym ze Sztokholmu. O ich wsparcie zwrócił się na początku października regionalny rząd tej portugalskiej wyspy.

Denga jest chorobą wirusową, która z uwagi na brak skutecznych leków może prowadzić do śmierci. Chorobie towarzyszy wysoka gorączka, krwotoki, silne bóle głowy, stawów i gałek ocznych, a także wysypka. Wirus, występujący głównie w krajach strefy tropikalnej, przenoszony jest przez komary Aedes Aegypti.

d8gq0z9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8gq0z9
Więcej tematów