Trwa ładowanie...
d2ymxjt

Polska antyterrorystyczna

Włodzimierz Cimoszewicz (AFP)
Polska zgłosiła w czwartek w Strasburgu akces do wielodyscyplinarnej grupy antyterrorystycznej Rady Europy.

d2ymxjt
d2ymxjt

_ Jest to jedno z bardziej konkretnych działań RE i ma na celu kontrolowanie, czy wszystkie rozwiązania prawne, które mogą być wykorzystywane do walki z terroryzmem są skutecznie realizowane w praktyce_ - powiedział minister spraw zagranicznych Włodzimierz Cimoszewicz po posiedzeniu Wspólnego Komitetu Zgromadzenia Parlamentarnego i Komitetu Ministrów RE.

Jego zdaniem, wkładem Polski w działania tej grupy będą m.in. uzgodnienia wtorkowej konferencji antyterrorystycznej krajów Europy Środkowej i Wschodniej w Warszawie. _ Warto uświadomić nam wszystkim, a także całemu światu, że Plan Działania przyjęty w Warszawie zawiera bardzo interesujące, bardzo konkretne propozycje_ - podkreślił minister. Dodał, że w wielu punktach idą one dalej niż te, które dotychczas rozważały ONZ czy RE.

Cimoszewicz poinformował, że warszawski Plan Działania został wyłożony w siedzibie Rady Europy do wiadomości wszystkich jej państw członkowskich.

W Planie Działania uczestnicy wtorkowej konferencji warszawskiej w sprawie walki z terroryzmem zadeklarowali wymianę doświadczenia w zakresie szkolenia jednostek antyterrorystycznych i służb ratowniczych, rozważenie możliwości utworzenia centrum szkoleniowego jednostek antyterrorystycznych i służb z krajów uczestniczących w konferencji. Zapowiedzieli też wdrożenie systemu monitorowania problematyki związanej z międzynarodowym terroryzmem. (reb)

d2ymxjt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ymxjt
Więcej tematów