Trwa ładowanie...
d1t2nts
Defence24IAR
prowokacja

Policja będzie prowokować pedofilów

Zakup kontrolowany i przesyłka niejawnie kontrolowana pomogą walczyć z pedofilami - przypomina "Rzeczpospolita". Od soboty zaczną obowiązywać zmienione przepisy ustawy o policji. Nowela umożliwia stosowanie funkcjonariuszom tak zwanej prowokacji policyjnej w walce ze zjawiskiem pedofilii.
Share
d1t2nts

Ze zmian cieszą się policjanci. Zbigniew Urbański z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji mówi "Rzeczpospolitej", że zmiana jest bardzo korzystna, bo bo pedofilia godzi w dzieci, które są wobec niej bezbronne.

Dotychczas policja mogła jedynie sprawdzać sygnały o pedofilskich stronach internetowych, likwidować je i starać się dotrzeć do ich twórców. Teraz będzie mogła składać podejrzanym o pedofilię propozycję tak, by uzyskać dowód popełnienia przestępstwa.

Impulsem do zmiany ustawy było upowszechniające się zjawisko poszukiwania przez pedofilów ofiar w Internecie - przypomina "Rzeczpospolita". Ze statystyk wynika, że co piąta dziewczynka i co 15. chłopiec przeżywają jakąś formę wykorzystywania seksualnego. Przemocy seksualnej doznaje około 3 procent dziewcząt i 1 procent chłopców. Większość sprawców, bo około 80 procent, to osoby znane dziecku i jego rodzinie. (IAR)

d1t2nts

Podziel się opinią

Share
d1t2nts
d1t2nts
Więcej tematów