Trwa ładowanie...
badanie

Polacy są zgodni ws. podatku od mięsa. "Niedorzeczny pomysł"

Pomysł wprowadzenia nowego podatku od mięsa rozsierdził Polaków. W badaniu przeprowadzonym dla WP na panelu Ariadna większość Polaków mówi tej propozycji "nie". Opłaty mające poprawić warunki hodowli zwierząt najbardziej nie spodobały się wyborcom PiS.

Share
Polacy są zgodni ws. podatku od mięsa. "Niedorzeczny pomysł"
Źródło: PAP, Fot: Jakub Kamiński
d4evwni

Przedstawiony na forum Parlamentu Europejskiego pomysł wprowadzenia dodatkowych opłat od mięsa wywołał burzliwą dyskusję. Gdyby wszedł w życie, ceny za kg wołowiny poszłyby w górę o 20 zł, wieprzowiny - o 15 zł, a kurczaka o ponad 7 zł za kg - wyliczył "Forbes".

"Takie propozycje przypominają inne pomysły, które przez lata wskazywano brukselskim urzędnikom, jak nazwanie ślimaka rybą, marchewki owocem czy ustalanie oczekiwanej krzywizny bananów" - skomentowało propozycję Centrum Informacyjne Rządu. Zapewniono, że polski rząd nie zgodzi się na to. - Wprowadzenie w Polsce podatku od mięsa byłoby poważnym ciosem dla polskiego rolnictwa - stwierdził minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

d4evwni

Propozycję skomentowali również Polacy. Z badania przeprowadzonego na zlecenie WP na panelu Ariadna wynika, że większość z nich jeszcze nie słyszała o tym pomyśle. Sprawa jest znana 42 proc. badanych.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Podatku od mięsa nie popiera 64 proc. osób. "Za" jest jedynie 19 proc badanych. Wśród wyborców PiS negatywnie wypowiada się o nim 70 proc. osób. Spośród zwolenników Koalicji Obywatelskiej taka grupa stanowi 55 proc.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Zobacz też: Borys Budka o Julii Przyłębskiej: poniesie konsekwencje

55 proc. badanych uznało, że to "niedorzeczny pomysł". Jako "świetny" oceniło go 13 proc. osób.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Badanie przeprowadzono w dniach 7-11 lutego na próbie ogólnopolskiej liczącej 1085 dorosłych osób metodą CAWI.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4evwni

Podziel się opinią

Share
d4evwni
d4evwni
Więcej tematów