Trwa ładowanie...
d3gcivb

Pol: powstanie 700 km autostrad

Do końca 2010 roku w Polsce ma powstać około 700 kilometrów autostrad oraz tysiąc kilometrów dróg ekspresowych - to założenia programu budowy autostrad przedstawione w piątek przez wicepremiera ministra infrastruktury Marka Pola. Rządowy program przewiduje też wprowadzenie do 2003 roku systemu płatnych winiet na autostrady i drogi szybkiego ruchu.

d3gcivb
d3gcivb

Wicepremier Pol poinformował, że na ten plan trzeba wydać około 37 mld zł. Jego zdaniem, ponad 7 mld przeznaczy na ten cel budżet państwa. Również około 7 mld będzie pochodzić z funduszy Unii Europejskiej. Dużą część ma również zagwarantować wprowadzany od 2003 roku system płatnych winiet na przejazdy autostradami oraz drogami szybkiego ruchu. Resztę środków zapewnią inwestorzy prywatni oraz kredyty zaciągane w zachodnich bankach.

Wicepremier Pol poinformował, że w marcu Rada Ministrów przedstawi projekt specjalnej ustawy o przyspieszonym trybie wykupu gruntów oraz ustawy ułatwiającej procedury inwestycyjne przy budowie autostrad. Już za miesiąc poznamy także szczegóły programu wprowadzania winiet na autostrady i drogi szybkiego ruchu.

Marek Pol zaznaczył, że stworzy warunki, aby każdy kolejny rząd w Polsce mógł budować ponad 200 kilometrów autostrad rocznie. (and)

d3gcivb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gcivb
Więcej tematów