Trwa ładowanie...
d3w20l1

Podwyżka abonamentu RTV. Będą wyższe miesięczne opłaty. Zwiększą się kary

Podwyżka abonamentu RTV. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podwyższyła miesięczne opłaty za abonament.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podwyżka abonamentu RTV. O ile wzrosną opłaty?
Podwyżka abonamentu RTV. O ile wzrosną opłaty? (pixabay.com)
d3w20l1

Podwyżka abonamentu RTV. O ile wzrosną opłaty?

Będzie podwyżka abonamentu RTV. 23 lipca 2020 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyjęła rozporządzenie w sprawie wysokości opłat abonamentowych za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych w 2021 roku. O ile wzrosną opłaty od 2021 roku?

Dotychczas stawki abonamentu wynosiły odpowiednio: 7 złotych miesięcznie za używanie odbiornika radiofonicznego oraz 22,70 złotych miesięcznie za używanie odbiornika telewizyjnego albo radiofonicznego i telewizyjnego. W 2021 roku wysokość opłat wyniesie:

  • za używanie radia - 7,50 zł/miesiąc
  • za używanie telewizora albo telewizora i radia - 24,50zł/miesiąc
d3w20l1

Opłata za używanie odbiornika radiofonicznego wzrasta więc o 0,50 zł, a w przypadku używania odbiornika telewizyjnego albo radiofonicznego i telewizyjnego o 1,80 zł.

Podwyżka abonamentu RTV. Będą wyższe kary

Za niepłacenie abonamentu RTV grozi surowa kara. W związku z podwyżką kary będą jeszcze wyższe niż dotychczas. Do tej pory było to 681 złotych, ale od 2021 roku kara wzrośnie do 735 złotych. Kara wzrasta więc aż o 54 zł.

Abonament RTV, zgodnie z prawem trzeba zapłacić z góry za cały okres rozliczeniowy. W przypadku uiszczenia opłaty rocznej terminem jest 25 stycznia. Ci, którzy zdecydują się na płatności ratalne, jest to 25. dzień miesiąca. Płacenie abonamentu to obowiązek każdego posiadającego radio lub telewizor. Ściąganiem abonamentu zajmuje się Poczta Polska. Tam też można zapłacić abonament i zarejestrować telewizor/radioodbiornik.

d3w20l1

Zobacz wideo: Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Bartłomiej Sienkiewicz ostro o bojkocie. Leszek Miller: słowa bezrozumne

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3w20l1

Podziel się opinią

Share
d3w20l1
d3w20l1
Więcej tematów