Trwa ładowanie...
dx2tgo4

Piotr Walentynowicz: odwrócę się do Andrzeja Dudy plecami

- Czuję się podwójnie rozczarowany, bo sam jestem wyborcą prezydenta. Wielokrotnie mocno go broniłem, gdy ktoś, coś złego o nim mówił – stwierdził Piotr Walentynowicz.
Share
Piotr Walentynowicz  nie zgada się z decyzją prezydenta ws. ustawy degradacyjnej
Piotr Walentynowicz nie zgada się z decyzją prezydenta ws. ustawy degradacyjnejŹródło: PAP, Fot: Jacek Turczyk
dx2tgo4

Kilka dni temu wnuk Anny Walentynowicz zażądał od Andrzeja Dudy, aby nie przemawiał podczas obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej. Powodem jest zawetowana przez prezydenta ustawa degradacyjna.

- Jedyne co mi pozostaje, aby nie zakłócić powagi uroczystości, gdziekolwiek nie będę stał, gdy pan prezydent zacznie przemawiać, odwrócę się do niego plecami. To będzie symboliczny gest sprzeciwu, moje małe weto – powiedział Piotr Walentynowicz w Polsat News 2.

Jak mówił, nie zgada się z argumentami Andrzeja Dudy ws. ustawy degradacyjnej. – W dzisiejszych czasach nie powinno być problemu, z tym kto zasługuje na zaszczyty i tytuły – dodał.

dx2tgo4

Zobacz także: Złe wieści dla przyszłych emerytów. Czeka Cię bieda!

Andrzej Duda 30 marca ogłosił, że nie podpisze ustawy degradacyjnej. - Rozwiązanie, że wszyscy członkowie WRON nie mają możliwości złożenia żadnych wyjaśnień i żadnego środka odwoławczego i po wydaniu obwieszczenia tracą stopień wojskowy, jest czymś z czym zgodzić się nie mogę - stwierdził.

dx2tgo4

Podziel się opinią

Share
dx2tgo4
dx2tgo4
Więcej tematów