Trwa ładowanie...
d2jmvt6

Petru: Andrzej Duda naraża się na Trybunał Stanu

- Prezydent Andrzej Duda naraża się na Trybunał Stanu - podkreśla w rozmowie z WP lider .Nowoczesnej Ryszard Petru. - Zarzuty wobec prezydenta są nieprawdziwe, to PO zapracowała na swoją niewiarygodność - odpowiada Stanisław Piotrowicz z PiS. O opinie pytaliśmy polityków jeszcze przed ogłoszeniem wyroku przez Trybunał Konstytucyjny.

Share
d2jmvt6

Zdaniem Stanisława Tyszki, wicemarszałka sejmu, posła Kukiz'15, "prezydent wysyłał sygnały dobrej woli, ale ostatecznie zachował się lojalnie wobec PiS". - Funkcjonariusze PiS nie cofną się przed niczym, by uzależnić władzę sądowniczą od ich partii - mówi Marcin Kierwiński z PO.

Zdaniem Ryszarda Petru, "Andrzej Duda jako młody człowiek musi się zastanowić, co będzie za 4, 8 lat".

Po północy w Pałacu Prezydenckim odbyło się zaprzysiężenie nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Posłowie przegłosowali wybór Henryka Ciocha, Lecha Morawskiego, Mariusza Muszyńskiego, Julii Przyłębskiej i Piotra Pszczółkowskiego. Przed Sejmem demonstranci wznosili okrzyki "hańba". Wnioski opozycji o odroczenie obrad sejmu, a także ponowne zwołanie sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka zostały odrzucone.

d2jmvt6

Podziel się opinią

Share
d2jmvt6
d2jmvt6
Więcej tematów