Trwa ładowanie...

Pawłowicz apeluje do Trumpa: "Nie podpisuj!"

"Alarm dla Polski! Ameryko, dlaczego chcesz zniszczyć Polskę, swego sojusznika?" - grzmi Krystyna Pawłowicz (PiS). Jej emocjonalny wpis to odpowiedź na planowane w Stanach Zjednoczonych głosowanie w sprawie odzyskiwania żydowskich majątków.

Share
Pawłowicz apeluje do Trumpa: "Nie podpisuj!"
Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d1d964a

Przedstawiciele Polish American Congress of Southern California poinformowali, że Paul Ryan (Przewodniczący Izby Reprezentantów Kongresu USA), chce przyspieszyć głosowanie nad senacką ustawą 447.

Jest to projekt dający Departamentowi Stanu prawo do wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holocaustu oraz wspierania ich w odzyskiwaniu żydowskich majątków.

Przegłosowanie ustawy mogłoby dać pretekst spadkobiercom mieszkających w Polsce Żydów, do walki o majątek utracony na skutek II wojny światowej.

d1d964a

Na końcu zdecyduje prezydent

"Proszę wszystkich państwa będących obywatelami USA o to, aby natychmiast zadzwonili do swoich reprezentantów w Kongresie żądając głosowania przeciwko ustawie s.447" - apeluje teraz w oficjalnym piśmie jeden z reprezentantów Polish American Congress.

Zobacz także: Morawiecki o spotkaniach z Kaczyńskim. "Prezes jest zauroczony moim synem"

Jego dokument w tej sprawie udostępnia na portalach społecznościowych posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.

"Ustawa 447 to gwałt na prawie międzynarodowym i wszelkich cywilizowanych zasadach. We wtorek w Izbie Reprezentantów Kongresu USA być może ostatnie głosowanie. Prezydencie Trump, nie podpisuj!" - apeluje Pawłowicz.

d1d964a

Skąd apel do Trumpa? Żeby ustawa została zatwierdzona, potrzebna jest większość 2/3 wszystkich głosów. Żeby stała się prawem, musi być również podpisana przez prezydenta Stanów Zjednoczonych.

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik?* Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1d964a

Podziel się opinią

Share
d1d964a
d1d964a
Więcej tematów