Trwa ładowanie...
d49huuq

Papież celem studenckich protestów

Jan Paweł II (AFP)
Jan Paweł II po raz pierwszy dokonał w czwartek inauguracji roku akademickiego na państwowym uniwersytecie Roma Tre. W tym czasie na zewnątrz kilkuset studentów protestowało przeciwko reformie szkolnictwa.

d49huuq
d49huuq

Zasadniczym zadaniem uniwersytetu jest stanowić pole poszukiwania prawdy: od tej najprostszej, dotyczącej rzeczywistości materialnej i istot żywych, poprzez prawdy bardziej szczegółowe, dotyczące praw poznania, współżycia i wykorzystania nauki, po prawdę najgłębszą odnoszącą się do sensu ludzkiego działania i wartości, które ożywiają działalność poszczególnych jednostek i wspólnot - powiedział papież.

Jan Paweł II zaapelował o uczciwość intelektualną, przypominając, że kultura nie może ignorować religii. W tym czasie na zewnątrz budynku studenci protestowali przeciwko katofaszystom.

Wypisane na transparentach hasła były skierowane przeciwko premierowi Silvio Berlusconiemu, minister szkolnictwa Letizii Moratti, przewodniczącemu regionu Lacjum Francesco Storace i przeciwko papieżowi. (an)

d49huuq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49huuq
Więcej tematów