Trwa ładowanie...
d1lfl8l

Olechowski: po co odwołano Bauca?

Andrzej Olechowski, jeden z przywódców Platformy Obywatelskiej i były minister finansów powiedział, że nie widzi żadnych pozytywnych aspektów odwołania ministra finansów Jarosława Bauca. Decyzja ta wprowadza zamieszanie w Ministerstwie Finansów i szkodzi obrazowi państwa w Polsce i za granicą.

Share
d1lfl8l

Program oszczędności przedstawiony przez ministra Bauca jest, zdaniem Olechowskiego, zbyt automatyczny. Przywódca Platformy uważa, że nie należy zmniejszać wydatków na emerytury i renty, ochronę zdrowia, bezpieczeństwo i edukację, a pomoc społeczną trzeba zreformować. Inne wydatki trzeba natomiast drastycznie ograniczyć. Redukcję wydatków należy, zdaniem Olechowskiego, zacząć od centralnych organów państwa, administracji i sfery budżetowej. Polityk Platformy wyraził opinię, że nowej minister finansów, Halinie Wasilewskiej-Trenkner, będzie łatwiej obniżyć te wydatki, niż jakiemuś politykowi.

Olechowski podkreślił, że Polsce jest potrzebna kompleksowa reforma finansów publicznych. Nie ma jednak prostej recepty na jej przeprowadzenie.

Lider Platformy pochwalił też decyzję prezydenta, który zawetował kosztowne dla budżetu ustawy. Premier powinien, zdaniem Olechowskiego, zwrócić się do prezydenta o zawetowanie, jak się wyraził, idiotycznych ustaw, przygotowanych przez posłów AWS. Do tych ustaw zaliczył też ustawę o finansowaniu partii politycznych z budżetu.(ck)

d1lfl8l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lfl8l
d1lfl8l
Więcej tematów