Trwa ładowanie...
usa

Ofiary konfliktu w Iraku

Iracki minister informacji powiedział w poniedziałek w południe, że w ciągu minionych 24 godzin wojska USA i ich sojuszników zabiły 62 Irakijczyków i raniły przeszło 400. Wielka Brytania podała w poniedziałek, że zaginęli dwaj jej żołnierze, których pojazd został zaatakowany na południu Iraku.

Share
Ofiary konfliktu w Iraku
Źródło: WP.PL
d1tclbw
Dwa fronty Amerykanów(WP)
Źródło: Dwa fronty Amerykanów(WP)

Poniżej zestawienie dotychczasowych ofiar konfliktu w Iraku:

Żołnierze Amerykańscy zabici w walce, jeńcy i zaginieni:

20 marca - Pierwsza ofiara walk po stronie sojuszników - żołnierz amerykańskiej piechoty morskiej (marines).

d1tclbw

21 marca - Drugi żołnierz marines.

23 marca - Urzędnicy irackiego Ministerstwa Obrony mówią, że na

polu bitwy w Nasirii znaleziono ciała 25 Amerykanów. Iracka telewizja pokazuje zwłoki ośmiu Amerykanów i pięcioro jeńców, w tym ranną kobietę.

24 marca - Korespondent CNN podaje za dowódcami amerykańskimi, że liczba zabitych podczas walk w Nasirii wzrosła do 10 i że 12 żołnierzy jest rannych, a 16 zaginionych.

d1tclbw

Żołnierze Iraccy zabici w walce, jeńcy:

23 marca - Amerykańskie źródła informują, że w walkach na południe od Nadżafu zginęło około 70 Irakijczyków.

24 marca - Szef Kolegium Szefów Sztabu USA gen. Richard Myers mówi, że wojska amerykańskie wzięły do niewoli prawie 2000 żołnierzy irackich.

Straty wśród ludności cywilnej Iraku:

22 marca - Irak podaje, że podczas nocnych nalotów giną trzy osoby i że w Bagdadzie od początku wojny odniosło rany 250 osób.

23 marca - Liczba ofiar śmiertelnych walk o Basrę na południu sięga 77, rannych - 366. Tego samego dnia iracka telewizja satelitarna donosi o czterech zabitych i 13 rannych w nalotach na Tikrit na północy kraju.

d1tclbw

24 marca - Iracki minister informacji podaje, że w ciągu minionych 24 godzin zginęły 62 osoby, a przeszło 400 odniosło rany. W Bagdadzie 194 osoby odniosły rany wskutek nalotów. Najwięcej ofiar śmiertelnych - 30, było w mieście Babel, na południe od Bagdadu, i w Basrze - 14.

Straty wśród sojuszników niespowodowane ogniem nieprzyjaciela:

21 marca - Ośmiu żołnierzy brytyjskich i czterech amerykańskich ginie w katastrofie śmigłowca w Kuwejcie, blisko granicy z Irakiem.

22 marca - Dwa brytyjskie śmigłowce zderzają się nad wodami Zatoki Perskiej. Ginie siedmiu żołnierzy, w tym Amerykanin.

23 marca - Amerykański pocisk antyrakietowy Patriot trafia w brytyjski myśliwiec Tornado. Na jego pokładzie ginie dwóch pilotów. Z kolei w amerykańskim obozie wojskowym w Kuwejcie śmierć ponosi żołnierz, a 15 odnosi rany w zamachu dokonanym przez jednego z żołnierzy amerykańskich, podobno muzułmanina. W wypadku pojazdu w Kuwejcie ginie żołnierz amerykańskich marines, a trzech innych odnosi rany.

24 marca - Pentagon ogłasza, że dwaj żołnierze marines giną w dwóch wypadkach w Iraku.

Ofiary wśród dziennikarzy:

22 marca - Australijski kamerzysta zabity w zamachu bombowym w północnym Iraku przypisywanym zwolennikom Al-Kaidy.

22 marca - Korespondent brytyjskiej stacji telewizyjnej ITN Terry Lloyd ginie, dostawszy się pod ostrzał na drodze do Basry.(an)

d1tclbw

Podziel się opinią

Share
d1tclbw
d1tclbw
Więcej tematów