Trwa ładowanie...
d3sydyh

Ochronić przed narkotykami

Share
d3sydyh

Aby rozwiązać problem narkotyków i dealerów w świebodzickim LO (woj. dolnośląskie), szkoła wynajęła ochroniarzy. Młodzież wchodząca do budynku jest teraz legitymowana, a każda obca osoba trafia do dyrekcji.

Ochroniarz wie, jak rozpoznać dealera, osobę będącą pod wpływem narkotyków, potrafi zidentyfikować używkę. Kontroluje toalety, poddasza, miejsca za szkołą, gdzie najczęściej młodzież udaje się na papierosa. Szkoła ma także specjalną linię telefoniczną z komisariatem policji w Świebodzicach. Zabezpieczono nielegalne wejścia na teren placówki.

Efekty akcji okazały się natychmiastowe. Skończyły się luksusowe auta pod szkołą, wchodzenie nieznajomych osobników na lekcje i wywoływanie z klasy.

d3sydyh

Zadowoleni rodzice postanowili składać się na ochronę (4 zł miesięcznie). Nauczyciele wszczepiają modę na zdrowie i pomagają młodzieży, o której wiedzą, że miała już kontakty z narkotykami.

Narkotyki są problemem w każdej szkole. Różnica polega na tym, że jedni dyrektorzy się do tego głośno przyznają i próbują z tym walczyć, a inni udają, że ich placówki to nie dotyczy.

d3sydyh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sydyh
Więcej tematów