Trwa ładowanie...
d21mmf9

Obie matury ważne w tym roku

Tegoroczni maturzyści będą mogli wybierać czy chcą zdawać nową czy starą maturę. Nowy egzamin dojrzałości zostanie wprowadzony w życie w 2005 r. Minister edukacji Krystyna Łybacka podpisała we wtorek rozporządzenie w sprawie matur.

d21mmf9
d21mmf9

Jeżeli uczniowie wybiorą nową formę egzaminu dojrzałości, to powinni do końca listopada złożyć pisemne oświadczenie w tej sprawie do dyrektora swojej szkoły.

Dyrektor warszawskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Goethego Elżbieta Ostas przyznała, że w szkołach panuje ogromne zamieszanie. Uczniowie są rozgoryczeni i zdezorientowani, (...) nastawiali się na nową formę egzaminu; teraz - mimo możliwości wyboru - decydują się na starą maturę i chcą zmieniać przedmioty, z których będą zdawać egzaminy - mówiła Ostas.

Nowa matura miała zastąpić egzaminy wstępne na studia. Największe uczelnie w kraju - Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska i Szkoła Główna Handlowa już wcześniej deklarowały, że w 2002 r. wszyscy maturzyści, ubiegający się o przyjęcie do tych szkół wyższych, będą zdawać egzaminy wstępne.

Przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, rektor Politechniki Warszawskiej Jerzy Woźnicki uważa, że do czasu, kiedy nowa matura będzie obowiązująca dla wszystkich, większość uczelni będzie prowadzić rekrutację na dotychczas obowiązujących zasadach. Oznacza to, że młodzież, która wybierze nową maturę, będzie musiała również zdawać egzaminy wstępne. (jd)

Zobacz także:
w WP - wyniki ankiety

Posłuchaj:
rozmowy z dyrektorem XI Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu Karolem Lehmannem

d21mmf9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21mmf9
Więcej tematów