Trwa ładowanie...
d1853dw
nysa
20-04-2001 19:27

Nysa: prawybory parlamentarne

Politycy, głośna muzyka,
ulotki i plakaty - tak wyglądał w piątek rynek w Nysie. W weekend
odbędą się tam prawybory parlamentarne.

d1853dw

Do Nysy niespodziewanie przybył w piątek lider AWS, premier Jerzy Buzek, który odwiedził miejscowy szpital i liceum. Chwilę później w liceum tym gościł lider SLD Leszek Miller.

Po południu najintensywniej prowadziły kampanię prawyborczą SLD, UW i Platforma Obywatelska. Na rynku i nad ulicami widoczne są plakaty i transparenty prawie wszystkich ugrupowań biorących udział w prawyborach. Trudno jest jednak dostrzec obecność PSL.

Najgłośniej występował SLD. Przed kawiarenką Sojuszu przygrywa kapela na melodię znanych szlagierów, m.in. Golec uOkiestry : "tu na razie awuesi, platformiarze, zetchaeni, a już jutro w całej krasie wróci SLD"... śpiewano.

Z pochodem przez rynek przeszedł też korowód UP - koalicjanta SLD - z kapelą na czele. Szli także politycy AWS, w tym szef "Solidarności" Marian Krzaklewski.

d1853dw

Aktywna jest UW, a najbardziej jej młodzi działacze, którzy rozdają m.in. wydawaną na tę okazję "Gazetę Prawyborczą Nyską". Obok rynku działa już kawiarenka internetowa tej partii. Wśród młodzieży można było dostrzec sekretarza generalnego Unii Mirosława Czecha.

Swoje materiały oferowali też, krótko ostrzyżeni, preferujący militarną modę, zwolennicy stowarzyszenia Alternatywa. Mieli plakat z przekreślonym logo Unii Europejskiej. (ej)

d1853dw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1853dw
Więcej tematów