Trwa ładowanie...
d4irzcd

Nysa: politycy debatują przed prawyborami

W Nysie na Opolszczyźnie, gdzie w niedzielę odbędą się nieformalne prawybory, trwa debata czołowych polityków głównych ugrupowań.

Share
d4irzcd

W dyskusji uczestniczą przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Leszek Miller, jeden z założycieli Platformy Obywatelskiej Andrzej Olechowski, wiceprzewodniczący Akcji Wyborczej Solidarność Jacek Rybicki, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Jarosław Kalinowski oraz szef Unii Wolności Bronisław Geremek.

Jacek Rybicki wyjawił, iż zwolennicy AWS najczęściej pytali o nowy program partii. Bronisław Geremek powiedział, że najchętniej podejmowanym tematem była walka z bezrobociem oraz pomysły Unii z nią związane. Zainteresowanie zwalczaniem bezrobocia wśród mieszkańców Nysy potwierdzili Leszek Miller, Jarosław Kalinowski i Andrzej Olechowski. Ten ostatni dodał, że mieszkańców bulwersują głównie wysokie płace na rządowych posadach, gdy jednocześnie nie dziwią ich dobre zarobki w sektorze prywatnym.

Zdaniem Jacka Rybickiego, bardzo ważnym elementem pozwalającym zmniejszyć bezrobocie jest dobre przygotowanie młodzieży do stawiania czoła konkurencji na rynku pracy. A w takim przygotowaniu pomaga reforma systemu edukacji - uważa Rybicki.

Leszek Miller twierdzi, że praprzyczyną wzrostu bezrobocia jest spowolnienie tempa wzrostu gospodarczego w Polsce. Jego zdaniem, przyrost miejsc pracy będzie możliwy, gdy gospodarka znów wejdzie na wyższe obroty.

Andrzej Olechowski nie sądzi, by głównym bądź jedynym lekarstwem na bezrobocie było przyspieszenie gospodarki. Jego zdaniem, zbyt mało jest w Polsce małych i średnich firm, a to one w krajach wysoko rozwiniętych stanowią panaceum na bezrobocie. (jask)

d4irzcd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4irzcd
Więcej tematów